AktualityNovinky

Tim Cook se na firemní konferenci rozpovídal o výhledech Applu i prodejích Apple Watch

Týden po zveřejnění hospodářských výsledků za poslední kvartál loňského roku svolala společnost Apple ve svém firemním sále Town Hall konferenci, na které se vedení počítačového gigantu rozpovídalo o plánech značky do budoucnosti. Vůbec poprvé také dokonce Tim Cook konkrétněji naznačil, kolik se Applu podařilo prodat hodinek Apple Watch.

timcookgoestochina1

Na otázku o nebezpečí poklesu prodejů iPhonů reagoval Cook tím, že iPhone je pro Apple tím nejdůležitějším byznysem, který bude jeho neoddělitelnou součástí ještě celá desetiletí. CEO Applu však vyvrátil obavy, podle kterých je nejbohatší společnost světa na prodejích svého smartphonu příliš závislá. Podle Cooka navíc v rozvojových trzích jako Čína nebo Indie čeká na iPhone ještě stále obrovský potenciál růstu.

V optimistickém duchu se Tim vyjádřil také v reakci na otázku týkající se stále klesajících prodejů iPadů. Tento trend by se totiž podle průzkumů společnosti měl během letošního roku zvrátit a rodina jablečných tabletů by se tak mohla opět vrátit k růstu. Prodejní rekordy naopak v současné době údajně trhá Apple TV, přesná čísla však bohužel prozrazena nebyla.

stažený soubor

Apple je zatím očividně spokojen také s prodeji svých hodinek. Podle vedení společnosti se totiž Apple Watch staly jedním z nejvyhledávanějších vánočních dárků a jejich prodeje překonaly počty prodaných iPhonů v roce 2007. Tehdy Apple udal 2,3 milionů smartphonů, z čehož můžeme usoudit, že hodinek dokázal za poslední čtvrtinu roku 2015 prodat kolem 2,5 milionů kusů.

Několik vět padlo také na téma právě budovaného Apple Campus 2. Víme tak, že první zaměstnanci by se do nového komplexu měli nastěhovat na začátku roku 2017. Tim také prozradil, že v gigantickém sále budovaném v podzemí tohoto komplexu plánuje Apple v budoucnu představovat nové produkty.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button