Tapety

Nadaný umělec vytvořil jedny z nejúžasnějších tapet zachycující střeva iPhone 14 Pro. Stáhnout si je může každý

Designový virtuóz vystupující pod přezdívkou Basic Apple Guy patří dlouhodobě k mým nejoblíbenějším digitálním tvůrcům. Jeho portfolio zahrnuje desítky zajímavých projektů včetně těch nejpropracovanějších tapet s Apple tématikou. Nedávno se tento nadaný chlapík pochlubil svým dalším dílem v podobě schématických tapet vyobrazující vnitřnosti iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max (recenze).

Basic Apple Guy na svém blogu zároveň popisuje pozadí tvůrčího procesu, který v případě těchto tapet představoval několikaměsíční práci. Největší pozornost věnoval čipsetu A16 Bionic, což je součástka, jejíž podoba je většině běžných uživatelů dokonale skryta. A jelikož autor je skutečný geek tělem i duší a baví ho zkoumat, jak věci fungují, rozhodl se vytvořit detailní schéma celé základní desky.

foto: Basic Apple Guy
foto: Basic Apple Guy

Pro lepší pochopení, o jak mravenčí práci se jednalo, vám bude stačit vědět, že ručně vytvořené schéma se skládá z více než 2 367 dílků. Podle autora jde o jeho vůbec nejkomplikovanější dílo. Zmínit si zaslouží také detailní zpracování modulu s TrueDepth kamerou, IR kamerou a bodovým projektorem, který se schovává pod Dynamic Island. Na tomto kousku tapety může někoho zarazit, proč tvůrce věnoval takovou pozornost části tapety, ze které je vidět doslova pár pixelů. Basic Apple Guy na toto konto uvádí, že zkrátka nechtěl opomenout žádný detail, byť si to mohl v tomto případě s klidem dovolit.

Pokud vás tyto tapety zaujaly, můžete si je zdarma stáhnout z webu autora (na tomto odkazu), kde se mimo jiné dočtete, jak schémata vytvářel a co bylo při jejich návrhu největší výzvou.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button