Redakce

 

logo-cesky-mac-large

Nový Český Mac

Myšlenka vrátit Český Mac zpět do hry nás hlodala delší dobu, během které jsme mohli promyslet zcela nový koncept vize a designu. Nový Český Mac se oproti svému předchůdci změnil k nepoznání. Je minimalistický, přehledný, čistý, vzdušný a intuitivní. Hlavní myšlenkou je přinést jakéhosi průvodce do jablečného ekosystému a jeho filozofie, který napomůže s rychlou orientací v produktové řadě a nabízených službách tvořících perfektní celek využitelný jak pro zábavu, proktrastinaci tak pro profesionální práci. Ale nebojte, původní obsah zůstává v nezměné podobě, je pouze nově kategorizován. Více informací naleznete v příspěvku věnovaném novému vizuálnímu pojetí portálu.

Přidejte se k nám

Baví vás Apple produkty a vše co se okolo nich točí? Staňte se součástí týmu CeskyMac.cz
Ozvěte se nám na e-mail admin@ceskymac.cz.

Richard Streit

Manažer projektu

Zřídka narazítRicharde na nadšence do technologií a moderních věd, jakým je Richard. Láska k výpočetní elektronice ho provází od předškolního věku, kdy poprvé vzal do ruky šroubovák a provedl kompletní rozborku všeho, co mu přišlo do cesty. S postupem času to dospělo do fáze, kdy se začal dělit o své poznatky a názory prostřednictvím článků na českém internetu. To však ještě netušil, že Apple se mu stane osudným. Vše změnilo pořízení prvního Macbooku a následně dalších hraček s nakousnutým jablkem ve znaku. Nepatří však mezi zaryté fanatiky odsuzují vše, co nenosí logo Applu. Pokud ho potkáte na ulici, s vysokou pravděpodobností u sebe bude mít minimálně několik chytrých telefonů s různými operačními systémy.

Michal Benatzky

Redaktor

12615478_508407809342277_8560763010717815339_oKdyby jste jej potkali před třemi lety, pyšně by z kapsy vytáhl svůj Samsung Galaxy S. A začal by vám vysvětlovat, proč je Android lepší, než ten předražený Apple. Všechno však změnilo tehdy odvážné pořízení iPadu Mini. Ješitnost šla po chvíli stranou a následovala jablečná lavina, jejíž konec je zatím v nedohlednu. Psaní by se kromě koníčku mělo stát také jeho živobytím, protože je studentem ekonomické žurnalistiky. Během letních měsíců jej pak spíše než na koupalištích potkáte na horách v sedle svého kola.

David Pravda

Redaktor

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu. V poslední době propadl kouzlu iPadu a jeho možnostem využití napříč celým spektrem nejrůznějších činností.

Katka Válková

redaktor

img_20977Pokud zrovna není v přírodě a necestuje po Česku, píše články na Český Mac. Novinky ze světa Apple i moderních technologií se snaží obohacovat autorskými články například o focení nebo třeba úvahami o společnosti. Zkrátka se snaží propojovat koníčky více se články. Pokud se nevěnuje ani jedné z těchto aktivit, najdeme jí při pilném studiu na Gymnáziu a v budoucnu snad i na vysoké škole.

Ondřej Hájek

Externista

article-1341911820735-13ef97d0000005dc-183260_636x300

Když Ondřej poprvé spatřil iMac G3, byla to láska na první pohled. Od té doby však uběhlo několik let, než se na jeho stole objevil první počítač s nakousnutým jablkem ve znaku. S postupem času začal svou sbírku jablíček pilně rozšiřovat o další zařízení a produktové materiály. Ve volných chvílích se rád věnuje geocachingu, rodině a dvojici neposedných labradorským retrívrům. Jako každý správný fanoušek technologií miluje filmy se Sci-Fi tématikou.

Close