Novinky

Apple oznámil, kdy představí nové iPady včetně další generace Magic Keyboard a Apple Pencil

A je to oficiální! Apple oznámil termín další keynote, která se odehraje již 7. května v 16:00 SEČ. Akce nese podtitul “Let Loose“ (uvolnit se / odvázat se), od níž se očekává, že s sebou přinese nové iPady a doplňkové příslušenství. Konkrétně se hovoří o iPadu Air ve dvou velikostech, iPadu Pro, Magic Keyboard a Apple Pencil.

Rozeslané poznámky naznačují, že opět půjde o virtuální konferenci, která bude předtočená. Sledovat ji bude možné online, buď prostřednictvím streamu na oficiálním webu společnosti či YouTube. Hlavní grafika pozvánky vyobrazuje barevné logo s rukou, která drží Apple Pencil. Je ovšem zajímavé, že při každém novém načtení Apple webu se objeví odlišná ilustrace. V rotaci je celkem šest různých motivů, přičemž všechny naznačují, že hlavní roli bude hrát kreativita.

Nová Apple Pencil dostane fajn vychytávky

Podle několika neoficiálních zdrojů se dočkáme nové Apple Pencil, která se pochlubí hned několika zajímavými vylepšeními. Jedním z nich je nativní podpora Find My (Najít), což zřejmě udělá radost všem, kteří svou digitální tužku pořád někde zapomínají. Zapálené tvůrce pak potěší vyměnitelné hroty s magnety, které budou moci simulovat práci s různými psacími a kreslícími potřebami.

Na webu Applu lze narazit na různé ilustrace avizující příchod nových produktů

V případě iPadu Pro se očekává, že nejdražší tablety v nabídce dostanou OLED displeje a pohánět je bude čip M3. Mnohem zajímavě se ovšem jeví uvedení  nového iPadu Air, respektive jeho 13“ varianty s mini-LED displejem. Apple také v uplynulých měsících údajně pracoval na nové Magic Keyboard. Ta by měla mít hliníkovou konstrukci.

Zda toto budou všechny novinky, nebo si Apple pro nás schovává další překvapení, se dozvíme už velice brzy. Do komentářů nám zatím můžete napsat, na co se těšíte nejvíc, případně jestli uvažujete o pořízení některého z avizovaných iPadů.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button