Novinky

Nový iPad Air 2024 klepe na dveře. Co o něm zatím víme?

Je tomu již čtyři roky, co Apple představil nový iPad Air s 10,9“ displejem a TouchID integrovaným do zapínacího tlačítka. Od té doby se všechny další revize soustředily výhradně na obměnu čipů za novější a výkonnější varianty. V letošním roce se však máme dočkat jedné zásadní novinky. Designový jazyk má zůstat stejný, ovšem Apple má v plánu uvést iPad Air ve variantě s 12,9“ displejem.

Přestože jde o neoficiální informaci, zákulisím se nese již delší dobu, a to rovnou z několika na sobě nezávislých zdrojů. Pokud se tato spekulace naplní, bude to vůbec poprvé, kdy se iPad Air objeví ve dvou různých velikostech.

Podle uniklých schémat z dodavatelského řetězce to vypadá, že chystaný iPad Air dostane do vínku také přepracovaný modul hlavního fotoaparátu. Jeho vertikální tvar připomíná design fotoaparátu, kterým disponoval například iPhone X. To by mohlo znamenat, že bychom se měli dočkat kamery doplněné o přisvětlovací LED diodu.

Dočkáme nové Magic Keyboard?

Velmi slibně zní také zvěsti o nové Magic Keyboard. Ta by měla údajně dostat zbrusu nový design využívající hliníkovou konstrukci. V kombinaci s iPadem by měla celá sestava připomínat MacBook. Zatím však není jasné, jak na tom bude nová Magic Keyboard z hlediska kompatibility. Objevily se totiž zprávy, že by mohlo jít o příslušenství určené pouze pro iPad Pro. Tento scénář však nedává moc velký smysl, jelikož cílem Applu vždy bylo, aby příslušenství pro iPad mělo co možná nejširší kompatibilitu napříč modelovými řadami Air & Pro. Důkazem jsou současné verze Magic Keyboard a Apple Pencil, které lze používat s oběma modely.

Magic Keyboard pro iPad
Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Pokud vás zajímá termín uvedení, v tuto chvíli se nejčastěji skloňuje březen letošního roku. Kromě již zmíněné 12,9“ verze se můžete pochopitelně těšit také na vyšší výpočetní výkon, o který se postará čip M2 či dokonce M3. S nejvyšší pravděpodobností se dočkáme i odhalení nových barevných variant.

Plánujete si v letošním roce pořídit nový iPad? Pokud ano, uvažujete o modelu iPad Air, nebo si raději připlatíte za iPad Pro? Dejte mi vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

3 Komentáře

 1. Rad bych do noveho iPad Pro… ale nejak nevidim zadne info jestli vyjde neco zajimaveho .. 🙂

  1. Nový iPad Pro určitě dorazí, ale krom nového čipu se větší novinky neočekávají. Na druhou stranu je dost možné, že Apple nakonec nějaké to eso z rukávu přeci jen vytáhne… 🙂

  2. Dobrý den,

   napříč weby (i zahraničními) se mi zdá, že všichni přehlížejí možnost podpory vyšší frekvence u externího monitoru… to je za mě vlastnost, kvůli které jsem já osobně ochoten připlatit nějaké peníze v rámci iPadu Pro…

   Jarda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button