Recenze

Recenze krytů Mujjo pro iPhone 15 Pro (Max): prémiové materiály a robustní ochrana

Někdo říká, že nasazením krytu na iPhone přicházíte o značný kus z uživatelského zážitku. V zásadě s tím souhlasím, zvlášť když vlastníte nejnovější iPhone 15 Pro, který kombinuje prémiové materiály jako je titan a sklo. Na druhou stranu stačí chvilka nepozornosti či nechtěná konfrontace iPhonu s povrchem chodníku a veškerá radost okamžitě končí. Z toho důvodu se vyplatí investovat do kvalitního krytu, který vám nabídne podobně prémiový zážitek a navíc dokáže váš telefon spolehlivě ochránit. A přesně do této kategorie příslušenství spadají kryty od společnosti Mujjo.

Pokud sledujete Český Mac pravidelně, tak o značce Mujjo pravděpodobně neslyšíte poprvé. Její kryty pro iPhone a další příslušenství charakterizuje luxusní zpracování, které těží z prvotřídních materiálů a citu pro detail. Celkovým pojetím jde o minimalistické kousky, které se drží konvenčního stylu bez zbytečných výstřelků či designových experimentů.

Hlavní roli vždy hrají materiály a co možná nejlepší forma zpracování. Letošní kolekce určená pro iPhone 15 a iPhone 15 Pro není výjimkou. Mujjo tentokrát myslelo také na dobrodružnější uživatele, pro které si přichystalo novinku v podobě krytu ze zvýšenou odolností vůči pádům.

Celokožené pouzdro pro iPhone 15 Pro (Max)

Mujjo Full Leather Case používá prémiovou a odolnou kůži, která pochází ze severní Evropy. Základní kostru tvoří polykarbonátová skořepina, která je dostatečně pevná a pružná zároveň. Díky tomu se pouzdro snadno nasazuje, takže pokud jste zvyklí často měnit kryty, tuto vlastnost rozhodně oceníte.

Vnitřek krytu je potažen japonským mikrovláknem s povrchovou úpravou připomínající satén. Velmi se mi také líbí, jakým stylem se výrobce popasoval s ochrannou funkcí. V prvé řadě je třeba zmínit lemování displeje, které o milimetr vystupuje, a tím chrání sklo před škrábanci v momentech, kdy máte iPhone položený displejem dolů. Další bezpečnostní prvek představuje kovový rámeček kolem modulu hlavního fotoaparátu. Ten opět mírně vystupuje nad objektivy a tím snižuje riziko jejich poškození. Kovová jsou také tlačítka na obou bocích. Celkem mě překvapilo, že se mačkají mnohem lépe než samotná tlačítka na telefonu. Tohle se mi zatím u žádného pouzdra ještě nestalo.

Prémiový dojem utváří také minimalistické umístění názvu značky. Slabě vyražené logo působí samo o sobě nenápadně a navíc je umístěné tak, že pokud telefon držíte, rukou ho zcela zakryjete. Kryt je dostupný ve čtyřech barevných variantách – Black, Dark Tan, Monaco Blue a Burgundy, kterou jsem měl možnost otestovat na svém iPhonu 15 Pro Max.

V předešlých letech jsem kryty Mujjo vždy označoval za nejlepší dostupnou alternativu k originálním koženým pouzdrům od Applu. Letos je mé doporučení ještě snazší, jelikož Apple přestal kožená pouzdra nabízet úplně, respektive přešel na nový materiál Fine Woven z ekologických důvodů. Je však důležité zmínit, že také Mujjo myslelo na udržitelnost. Na výrobu se totiž používá kůže, která vzniká jako vedlejší produkt a je vyčiněna speciálním postupem DriTan bez použití vody a škodlivých chemikálií. Tlačítka a rámeček kolem fotoaparátu jsou vyráběna z recyklovaných kovů a prodejní obal neobsahuje plast a navíc je biologicky rozložitelný.

Mujjo Shield Case: připravte svůj iPhone na náraz

Shield Case je novinka, kterou Mujjo nabízí pro modelovou řadu iPhone 15 Pro. V tomto případě jde o kryt, který ocení zejména uživatelé, kteří chtějí pro svůj iPhone maximální ochranu. V porovnání s celokoženým pouzdrem jde o podstatně masivnější pouzdro, které splňuje certifikaci podle vojenské normy MIL-STD-810. To znamená, že Shield Case nabídne ochranu proti pádu z výšky 5 metrů. Zadní část opět kryje prvotřídní evropská kůže vyčiněná v Nizozemí, která je oceněná zlatou známkou organizace Leather Working Group za ekologické standardy. Mujjo pro tento kryt vyvinulo vlastní polykarbonátovou kostru ImpactCore se zesílenými rohy.

Tlačítka a rámeček kolem fotoaparátu už sice nejsou kovová, ale sází na robustní polykarbonát. Stejný materiál se nese po celém obvodu pouzdra. Díky prolisům na bocích nabízí jistý úchop, byť je třeba počítat s tím, že iPhone s tímto krytem celkem solidně nabobtná. Zejména pro dámskou část publika tento kryt nebude příliš vhodný, takže je dobré na to rozhodně pamatovat.

Všechny Mujjo kryty pro iPhone 15 a iPhone 15 Pro spojuje kompatibilita s MagSafe doplňky. Použité magnety jsou dostatečně silné, takže všechny nabíječky a peněženky pevně drží na svém místě. Obecně lze říci, že ať se rozhodnete pro jakýkoli kryt Mujjo, vždy dostanete prvotřídní produkt. Osobně se více kloním ke kožené klasice, která sice nenabízí vojenskou certifikace, ale stále poskytuje solidní ochranu celého iPhonu.

Mujjo kryt pro iPhone 15 Pro Max

9

Design

8.5/10

Materiály

9.0/10

Zpracování

9.5/10

Ochrana

9.0/10

Plusy

  • Prémiové materiály
  • Více barevných variant
  • Ochrana displeje a fotoaparátu
  • Kovová tlačítka

Mínusy

  • Pro někoho vyšší cena
  • S Shield Case nabude iPhone na rozměrech

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button