AktualityNovinky

Video pořízené dronem odhaluje nová tajemství o Apple Campus 2

Stavba nového kampusu společnosti Apple už běží v plném proudu. O to více různých zajímavostí a faktů se však o této velkolepé stavbě v poslední době vynořuje. Nové záběry pořízené dronem navíc ukazují o jak rozsáhlý a složitý projekt se jedná. Bezpilotní letoun v novém videu například odhalil, že v podzemí nového ústředí najdeme obrovský sál, který pojme až tisíc hostů.

Na stavbě aktuálně pracuje 3500 lidí, ti by celý projekt měli dokončit během jednoho roku. V budově o rozloze zhruba 260 000 metrů čtverečních by poté mělo pracovat více než 13 000 zaměstnanců. Jedním z nejzajímavějších prvků na celé budově by se měly stát obří skleněné panely, kterých po obvodu celé stavby najdeme 3000. Navíc se jedná o vůbec největší plochy se zahnutý sklem, které kdy byly vyrobeny.

Apple-Campus-2-January-2016-02-780x433

O energetickou soběstačnost se budou starat tisíce solárním panelů, těmi bude pokryta celá plocha střechy, což představuje plochu 65 tisíc metrů čtverečních. V nejbližší okolí bude po dokončení projektu vysazeno okolo 7 000 stromů, které budou svými plody zásobovat místní kantýny.

“Bude to centrum inovací pro budoucí generace. Myslíme si, že je velmi důležité mít místo, které bude inspirovat ostatní”. Řekl nedávno CEO Applu Tim Cook o tomto projektu v pořadu 60 minut.

Po krátkém přemlouvání také Cook prozradil, kolik bude činit konečný účet za nové ústředí Applu. Cena stavby by se údajně měla pohybovat okolo 5 miliard dolarů, což v přepočtu na českou měnu činí 125 miliard korun.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button