RecenzeVidea

Aqara Camera E1 recenze: prémiová výbava za dostupnou cenu

Společnost Aqara patří mezi léty prověřenou značku, která do světa vypouští kvalitně vybavené a zároveň dostupné produkty pro chytrou domácnost. Mezi její nejnovější počiny patří nedávno uvedená Aqara Camera E1, která se řadí do kategorie interiérových IP kamer. Kromě příznivé ceny láká na kvalitní obraz, rychlou konektivitu, motorické ovládání a podporu Apple Home.

Z pohledu designu jde o tradičně vyhlížející kamerku, která nijak nevybočuje od zaběhlého standardu. Výjimečně nepůsobí ani plastová konstrukce, která je společným rysem prakticky všech kamer ze stejné cenové relace. Pod obyčejným zevnějškem se však ukrývá vcelku zajímavá výbava, za kterou by se nemusely stydět ani mnohem dražší kamery od prémiových značek. 

A začíná to již u konektivity, jelikož kamera disponuje rychlým Wi-Fi 6 modulem. Přítomnost moderního Wi-Fi standardu je znát při každém připojování skrze aplikaci Domácnost, kde stream a aktuální náhledy nabíhají prakticky okamžitě. Nechybí zde dokonce ani Bluetooth 5.2 modul pro rychlejší párování. Přes Bluetooth se lze ke kameře také připojit a ovládat ji v momentech, kdy je například domácí síť mimo provoz.

Kvalitní obraz se spoustou možností

Aqara Camera E1 je osazena snímačem s 2K rozlišením (1296p) a optikou se světelností f/2.0. Obraz z kamery je díky tomu velice dobrý, respektive na poměry dané cenové kategorie se jej nebojím označit dokonce za vynikající. Pochválit si zaslouží také noční vidění s přísvitem, který dokáže spolehlivě pokrýt i středně velkou místnost, jako je například dětský pokoj či pracovna.

Další užitečnou vlastností je motorické ovládání v horizontálním a vertikálním směru, takže lze pohodlně měnit úhel záběru dle aktuální potřeby. S tím se přímo pojí také funkce Human Tracking pro detekci a následné udržení osob v záběru. Kamera je navíc osazena mikrofonem a reproduktory, které zde slouží pro obousměrnou komunikaci. Sluší se však dodat, že reproduktory nejsou příliš kvalitní, nicméně pro základní komunikaci s druhou stranou to většinou stačí.

Obraz z kamery lze ukládat buď na paměťovou microSD kartu, NAS úložiště nebo na Aqara cloud. Díky podpoře Apple Home lze samozřejmě využít také služby Homekit Secure Video a záznam ukládat na iCloud. Co dalšího Aqara Camera E1 umí, k čemu ji doma používáme a co považuji za její negativa, se dozvíte v přiloženém videu.

Pokud si nechcete nechat ujít další videa s recenzemi chytrých produktů a baví vás technologická témata, nezapomeňte se přihlásit k odběru na YouTube.

Aqara Camera E1

8.4

Design & zpracování

7.5/10

Kvalita obrazu

8.5/10

Konektivita

9.0/10

Chytré funkce

8.5/10

Poměr cena & výkon

8.5/10

Plusy

  • 2K rozlišení
  • Obousměrné audio
  • Noční vidění
  • Podpora Apple Home
  • Motorické ovládání

Mínusy

  • Neumí fungovat jako Hub
  • Pouze jedna barevná varianta
  • Obyčejné zpracování

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button