Novinky

Přihlášení přes Apple se nejspíše rozšíří velmi rychle. Firma tlačí na vývojáře, aby tuto možnost preferovali

Apple v posledních letech klade stále větší pozornost na ochranu soukromí. Stává se tak protiváhou dalších technologických gigantů jako je Facebook nebo Google, pro které je naopak sběr co největšího objemu dat o svých uživatelích stěžejní pro efektivní cílení reklamy. Bez nadsázky se tak jedná o způsob, jak přítomnost neplatících klientů na svých platformách monetizovat. Proto se Apple rozhodl vydat se zcela odlišnou cestou a nyní při každé možné příležitosti ukazuje, že o data svých uživatelů nestojí.  

Posledním významným krokem v oblasti ochrany soukromí je představení tlačítka “Sign in with Apple”, které se stane součástí operačního systému iOS 13. Tato funkce uživatelům zajistí jednoduché přihlašování k aplikacím a službám podobně, jako je dnes možné přihlásit se téměř kdekoliv přes Facebook nebo účet Google. Alternativa od Applu však slibuje, že přihlášení přes její servery neoloupí uživatele o jejich data. Přihlášení bude dokonce možné přes šifrovaný a zcela anonymní email. Nejprve však přihlášení přes Apple musí umožnit samotní vývojáři aplikací. Vzhledem k velikosti uživatelské základny Applu je však zřejmé, že tlačítko “Sign in with Apple” se velmi brzy stane naprosto běžné. 

Chystá Apple chytrou klíčenku? Kód v iOS 13 poodhaluje nové zařízení zamířené proti zlodějům

Vývojářům nic jiného nezbyde

Nyní se navíc ukázalo, že Apple bude přidání nové možnosti přihlášení v podstatě vynucovat. Podmínky pro vývojáře totiž obsahují pasáž o tom, že pokud daný tvůrce nabízí přihlášení přes jakýkoliv účet třetí strany, musí přidat také možnost loginu přes Apple účet. Pokud tedy aplikace už využívá přihlášení přes Facebook, Google nebo Twitter nebude ji zbývat nic jiného než přidat i přihlášení skrze Apple.

„Ochranu soukromí posouváme kupředu,“ říká Tim Cook

Velmi zajímavá je i další podmínka. Společnost totiž požaduje, aby při zobrazení na iPhonech a iPadech byla možnost přihlášení přes Apple jako první. Tedy nad všemi konkurenčními platformami. Druhý jmenovaný požadavek není povinný. Množství vývojářů ji však zvolí, protože věří, že ji tento krok pomůže při schvalování aplikace pro App Store. Beta testování „Sign in with Apple“ by mělo začít během letošního léta.

Zdroj
9to5mac
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close