Novinky

„Ochranu soukromí posouváme kupředu,“ říká Tim Cook

Po včerejší konferenci WWDC 2019, přijal Tim Cook pozvánku k rozhovoru pro redakci americké televize CBS. Cook se vyjádřil k předevčírem představeným novinkám a dostalo se i na diskusi ohledně soukromí uživatelů, na které je Applem dlouhodobě kladen velký důraz.

CBS se na Twitteru podělil o krátké video ze samotného rozhovoru. Redaktorka se zajímá o nově představenou možnost “Přihlásit se pomocí Applu” a klade Timovi otázku, zda je to právě cupertinský gigant, který poukazuje na Facebook a další, kteří nekale nakládají s daty svých uživatelů.

„Na nikoho neukazujeme, soustředíme se pouze na uživatele. Uživatelé chtějí procházet web a mají u toho mnoho požadavků. Zároveň ale nechtějí být nikým sledováni. Ochranu soukromí tedy posouváme kupředu,“ odpovídá hlava jablečné společnosti.

Další otázka byla opět spojená s Facebookem. Jak víme, Mark Zuckerberg se nedávno na konferenci Facebooku dušoval ohledně větší zodpovědnosti směrem k soukromí. Norah O’Donnell se také zajímala, zda si CEO Applu myslí, jestli Facebook zajímá soukromí uživatelů.

Myslím si, že se o bezpečnost začínáme všichni starat více, protože lidé si začínají uvědomovat co se děje. Mnohem více lidí se začíná ohledně soukromí zajímat a myslím, že je to dobře. Nutí nás to se na tyto věci zaměřit. Představte si prostředí, ve kterém neexistuje soukromí. Svoboda projevu by rapidně klesla, protože by jste věděli, že všichni ví o každém vašem činu a to není pro naší zemi dobré, není to dobré pro demokracii,“ tvrdí Cook.

Zdroj
9to5mac

Dominik Lipavský

Rád píšu a čtu. O Applu, mobilech, technologiích. Prostě o všem kolem. Kromě jablíček mám nejradši čas se svojí polovičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button