Novinky

A je tu první problém. Uživatelé Vision Pro hlásí, že jim přes noc samovolně prasklo vnější sklo

Téměř všechny revoluční produkty se zpočátku potýkají s určitými technickými problémy, které postihnou obvykle alespoň malou část prvních zákazníků. To se bohužel nyní týká i Apple Vision Pro, jelikož několik uživatelů si začalo stěžovat na to, že jejich konkrétní kusy mají problémy, jež souvisí s vnějším sklem.

Více než tucet uživatelů popisuje téměř stejný scénář, a to, že svůj headset večer odložili, připojili jej k nabíječce a když se k němu ráno vrátili, přední sklo bylo bez absolvování pádu či jakéhokoliv fyzického poškození ze strany uživatele prasklé. Pokaždé se u těchto případů jednalo o menší prasklinu na stejném místě, a to v blízkosti jednoho ze senzorů ve středu vnějšího skla. Jedná se údajně pouze o kosmetickou vadu, jež nijak nepostihuje funkčnost daného produktu. Majitelé těchto zařízení ale samozřejmě nejsou nadšení, že se jim toto stalo u produktu za 3 500 dolarů.

Jednomu z uživatelů, jehož Vision Pro byl tímto neduhem zasažen, si sjednal schůzku v Apple Storu, kde daná prodejna dospěla k závěru, že si bude moci nechat vyměnit předního sklo v rámci Apple Care+, avšak bude muset zaplatit spoluúčast. Další zákazník se stejným problémem ale dostal po návštěvě Apple Store úplně nový kus a rozbité zařízení bylo zasláno do technického oddělení společnosti Apple k přezkoumání.

Je tedy možné, že se jedná opravdu o výrobní vadu, jež postihuje menší množství uživatelů a nikoliv o rozbití produktu vlivem neopatrného zacházení. Z dvou set tisíc prodaných kusů se zatím jedná pouze o několik málo případů. Rozhodně tedy nelze hovořit o plošném problému. Pravděpodobnost, že se Vám při nákupu Vision Pro stane něco podobného, je tedy velice malá a rozhodně to tedy nemusí být důvod, proč si tento produkt nekoupit.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button