Novinky

Poptávka po iPhonech je pořád stabilní. Zlaté časy už jsou ale pryč

Doby, kdy se Apple rok co rok chlubil překonáním dalšího rekordu v prodeji iPhonů, už je nejspíše nenávratně pryč. Smartphone je nyní zkrátka nutné chápat jako finální produkt, který už příliš není kam posouvat. Od toho se nevyhnutelně odvíjí nižší touha uživatelů upgradovat svá zařízení každý rok. Na druhou stranu je ovšem pravdou, že prodeje iPhonů nezažívají ani nijak zásadní propad. 

Možná podoba chystaného iPhonu 11

To ostatně nyní dokládají také data spolehlivého analytika Ming-Chi Kua, který ve své poslední zprávě o počtu prodaných jablečných smartphonů hovoří. Podle Kua a jeho důvěryhodných zdrojů má Apple nakročeno prodat v druhé polovině letošního roku něco mezi 75 a 80 miliony iPhony. To je o něco více než ve stejném období minulého roku, když společnost nejspíše prodala okolo 69 milionů přístrojů. Slovo nejspíše je na místě. Apple už totiž oficiální čísla nezveřejňuje a tak se musíme spolehnout pouze na kvalifikované odhady analytiků s dobrými zdroji. 

16” MacBook Pro dorazí v říjnu. Cena rozhodně nebude lidová

Agentura Bloomberg ve svém článku zmiňuje, že dodavatelé plánují v druhém pololetí vyrobit okolo 75 milionů iPhonů. Bloomberg poukazuje na to, že poptávka po nejdůležitějším produktu Applu se stabilizovala a připravovaný iPhone 11, který v tomto období naskočí do prodeje, nebude mít s odbytem problém. Pravdou však je, že rekord očekávat rozhodně nemůžeme. Spíše se bude jednat o solidní prodejní výsledek. Nižší celkově prodeje si ostatně Apple dokázal vykompenzovat vyšší cenovkou. 

Zdroj
Macrumors
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close