Novinky

Apple ukončuje výrobu příslušenství z látky FineWoven. Nahradí jí materiál s lepšími vlastnostmi

Již v září letošního roku Apple přestal vyrábět originální kožené příslušenství a nahradil jej variantami z tkaného materiálu zvaného FineWoven. Důvodem byla ekologičnost, jelikož příslušenství FineWoven je z 68 % vyráběno z recyklovaného polyesteru a celkově je ekologičtější na produkci než kůže. Má to však jeden háček, a to v životnosti. Například pouzdra z tohoto materiálu začínají po pár týdnech vypadat velmi nehezky, což u krytu na iPhone za téměř 2 000 korun opravdu není žádoucí.

Nespokojených zákazníků s FineWoven produkty je obrovské množství, a Apple se proto údajně rozhodl u tohoto příslušenství udělat změnu. Dle leakera s přezdívkou Kosutami chce Apple konkrétně použít nový materiál, jenž by FineWoven nahradil. Pravděpodobně se bude nový materiál jmenovat stejně a Apple jej pojme jako další iteraci, která odstraní nedostatky předchozí verze. Dle zdroje se budou i nadále prodávat pouzdra, MagSafe peněženky, Apple Watch řemínky a další produkty z nynějšího FineWoven materiálu, a to do vyprodání všech vyrobených kusů. Kompletní obměna veškeré nabídky příslušenství v oficiálních obchodech může trvat řádově klidně i několik měsíců.

foto: Macrumors

Leaker Kosutami v minulosti odhalil přesné informace o FineWoven ještě před zářijovým vydáním samotného příslušenství, jež je z tohoto materiálu vyrobeno. Zvyšuje si tím tedy váhu svého příspěvku a je tedy velice pravděpodobné, že je tento únik opravdu pravdivý.

Jakou máte zkušenost s FineWoven doplňky, jste spokojeni s trvanlivostí materiálu, nebo patříte do skupiny zklamaných zákazníků?

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button