Novinky

Výrobce příslušenství začal prodávat kryty pro 13“ iPad Air. Ten však Apple ještě nestihl představit

Vzhledem k tomu, že od poslední premiéry iPadů uplynul už rok, asi nikoho nepřekvapí, že další generace je doslova za rohem. Ostatně o nových iPadech se objevuje čím dál více úniků, což vždy značí, že oficiální představení musí být už na dohled. Již nějakou dobu se také hovoří o tom, že Apple letos uvede 12,9“ iPad Air. Přestože jde o neoficiální šuškandu, na její věrohodnosti přidal populární výrobce příslušenství ESR, který už dokonce začal s prodejem pouzder pro iPad Air s 12,9“ displejem.

Na americkém Amazonu nabízí dokonce hned několik variant krytů, které podporují 12,9“ iPad Air. Apple ovšem takový tablet, alespoň zatím, nepředstavil, což může působit poněkud komicky. Na druhou stranu případy, kdy výrobce příslušenství „propálí“ nové Apple zařízení, nejsou žádnou výjimkou. Většinou se však jedná o kryty chystaných iPhonů, jejichž proporce jsou známy dlouho dopředu.

Na kartě produktu si lze všimnout, že obaly a označené kompatibilitou iPad Air 13“ (2024) lze použít také s 12,9“ iPadem Pro. To mimo jiné nahrává další spekulaci, podle které by měl větší iPad Air sdílet stejný XDR displej jako velký iPad Pro. Osobně bych takovou výbavu rozhodně uvítal, ale pokud mám být upřímný, tak této zvěsti nepřikládám příliš velkou váhu. Pokud by totiž 13“ iPad Air dostal stejný panel jako dražší model, uživatelé by tím pádem přišli o důvod, proč si připlácet za iPad Pro. A to z hlediska produktové hierarchie nedává příliš velký smysl.

13“ iPad Air bude pohánět čip M2

Příslušenství třetích stran samozřejmě nemá s Applem nic společného, ale výrobci obvykle dostávají informace o chytaných zařízeních předem, aby se mohli včas připravit. Navíc společnost ESR už jednou uvedla na trh pouzdra pro nové iPady několik týdnů před jejich oficiálních odhalením.

Co se týče samotných iPadů, tak v případě iPadu Air bude největší novinkou výše zmíněná varianta s 12,9“ displejem. Srdcem tabletu se zřejmě stane čip M2, výkonnější čipset M3 by pak měl pohánět dražší iPad Pro. Kromě toho má Apple uvést také Apple Pencil 3. generace a novou verzi Magic Keyboard, která by měla iPad Air/Pro více přiblížit MacBooku.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button