Novinky

Sonos uvádí novou mobilní aplikaci. Ta přináší nový styl ovládání a lepší možnosti přizpůsobení

Společnost Sonos vyrábí reproduktory se špičkovým zvukem a napěchované těmi nejmodernějšími technologiemi. Poněkud stranou však zůstávala doprovodná mobilní aplikace, která v kontextu současných trendů působila zastarale a už vůbec nedržela tempo s moderním hardwarem, který Sonos vyrábí. Tomu je ale naštěstí konec, jelikož společnost oznámila, že v nejbližších dnech vypustí novou verzi mobilní aplikace.

Sonos tvrdí, že půjde o doposud nejrozsáhlejší redesign jejich aplikace, který má uživatelům nabídnout zbrusu nový zážitek z poslechu. Příjemně zní také informace o přepracovaném uživatelském rozhraní, které nabídne intuitivnější styl ovládání. Nová domácí obrazovka má například poskytnout rychlejší přístup k ovládacím prvkům systému prostřednictvím dotykových gest.

Tato vylepšení se objeví v nové Sonos aplikaci

· Rychlejší přístup k hudbě: Již nebude třeba přepínat mezi jednotlivými kartami – nová domovská obrazovka nabízí veškerý oblíbený obsah a ovládací prvky na jednom místě. To umožní  například rychlejší procházení knihoven a obsahu z napojených služeb či snadnější ovládání hudebního přehrávače

· Individuální přizpůsobení: Domovskou obrazovku si bude možné ručně upravit. Aplikace totiž umožní rozmístění řádků s oblíbeným obsahem a službami přesně tak, jak vám to bude vyhovovat.

· Snadnější vyhledávání: Snadněji dostupné bude také vyhledávací pole. Skrze něj je možné vyhledávat napříč všemi napojenými službami, takže se rychleji dostanete k oblíbeným interpretům, playlistům či internetovým rádiím.

· Intuitivnější ovládání: Přejetím prstu ze spodní části obrazovky nahoru se dostanete k ovládacímu centru celého systému. Přepracovaná je také vizuální podoba, která dává lepší přehled o tom, co zrovna hraje na každém z připojených produktů.

„Před více než 20 lety jsme světu představili multi-room systém, tedy možnost přehrávání hudby ve více místnostech, a dnes ji takto poslouchá více než 15 milionů domácností. Protože se neustále snažíme přicházet s inovacemi a nasloucháme našim zákazníkům, cítili jsme, že nyní je čas přehodnotit naše zkušenosti a přístup k aplikacím. Po důkladném vývoji a testování jsme si jistí, že tato přepracovaná aplikace je jednodušší, rychlejší, lepší. Opět zvyšujeme laťku pro zážitek z domácího poslechu hudby a připravujeme se na expanzi do nových kategorií a zážitků.“ říká Patrick Spence, generální ředitel společnosti Sonos.

Nová aplikace podporuje produkty běžící na verzi S2, přičemž globální uvolnění aktualizace odstartuje 7. května. Zajímavě zní také dostupnost nové webové aplikace, takže ke svému Sonos sytému dostanete možnost přistupovat také z Macu či PC. Webové rozhraní pak nabídne všechny funkce jako mobilní verze spolu s modernizovaným rozhraním, které se ponese stejné designové kontury.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button