Novinky

16” MacBook Pro dorazí v říjnu. Cena rozhodně nebude lidová

Už pár týdnů se mluví o tom, že Apple připravuje premiéru dosud největšího MacBooku. Stroj určený pro náročné uživatele dostane obrazovku s úhlopříčkou 16 palců. Nepochybně tak půjde o vrchol nabídky přenosných počítačů v portfoliu Applu. Nyní čínský list Economic Daily News přinesl informace o tom, že na pulty obchodů se novinka dostane v říjnu. Disponovat bude obrazovkou s rozlišením 3072×1920 pixelů. Pro srovnání – 15” MacBook má displej s rozlišením 2880×1800 obrazových bodů. 

Tyto informace ovšem byly známy už dříve. Nyní se však konečně můžeme dozvědět, kolik si zájemce o nový počítač bude muset připravit peněz. Dalo se očekávat, že 16” palcový MacBook Pro nebude žádná lidovka. Zdroje z dodavatelského řetězce Applu uvádí, že cena novinky bude startovat okolo 3 tisíc dolarů. Jednoduchý přepočet na českou korunu podle kurzu v případě Applu nestačí. Jablečné výrobky jsou totiž na tuzemském trhu vždy o několik desítek procent dražší. Realistický odhad české ceny tedy leží někde mezi 80 a 100 tisíci korunami. Záležet bude samozřejmě na dané konfiguraci, která může výslednou cenovku vystřelit do astronomických hodnot.

Další krok k odstřižení Qualcommu: Apple chce od Intelu odkoupit výrobu mobilních modemů

Cenově tak bude 16” MacBook Pro stát mezi stolním řadami iMac a iMac Pro. Nejspíše také půjde o první počítač, který dostane nový mechanismus klávesnice, který má být značně spolehlivější. Klávesnice typu butterfly se ani po snahách o vylepšení neosvědčila a tak ji čeká nahrazení novým typem. Časem tento mechanismus dostanou všechny MacBooky v nabídce. 

Zdroj
9to5mac
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close