Novinky

Další krok k odstřižení Qualcommu: Apple chce od Intelu odkoupit výrobu mobilních modemů

Společnost Intel je pro Apple už dlouhá léta spolehlivým partnerem, který do iPhonů, iPadů a MacBooků dodává nejrůznější čipy. Nyní deník Wall Street Journal přinesl zprávu o tom, že Apple hodlá od Intelu odkoupit celou divizi výroby a vývoje mobilních modemů. Hodnota celého balíku, který bude obsahovat know-how, patenty a také zaměstnance, je odhadována na jednu miliardu dolarů. Vyjednávání o transakci už by mělo být v pokročilejší fázi a v následujících týdnech bude pokračovat. 

Apple a Intel podle zdrojů obeznámených se situací vedou námluvy přerušovaně už zhruba rok. Hovory byly například pozastaveny ve chvíli, kdy Apple s Qualcommem uzavřel novou dodavatelskou dohodu. Právě věcné neshody s dalším významným výrobcem čipů jsou nejspíše důvodem toho, proč by Apple chtěl mít výrobu důležitých součástek svých výrobků pod svou kontrolou. Intel vedl námluvy také s jinými potenciálními zájemci. U žádného z nich se ovšem vyjednávání nedostalo tak daleko jako u Applu. 

Apple Watch příští rok zřejmě přejdou na microLED displeje

Vyjednávání o prodeji divize mobilních modemů začalo krátce po odchodu generálního ředitele Intelu Briana Krzanicha, který byl přesvědčen o slibné budoucnosti čipů pro sítě páté generace a viděl v nich přislib obrovských příjmů. Poté však do nejvyššího postu nastoupil Bob Swan, který se naopak této divize hodlal pro její ztrátovost zbavit. Apple od roku 2018 pracuje na vlastních čipech. Vývoj ale nejspíše není tak daleko, aby se modemy navržené pod vlastí střechou v příštích letech v iPhonech a iPadech objevily. 

Zdroj
macrumors
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close