Novinky

Apple Watch příští rok zřejmě přejdou na microLED displeje

Nositelné elektronice a mobilnímu segmentu aktuálně vládnout OLED zobrazovače. Jinak tomu není ani u všech modelů Apple Watch. Není se čemu divit, protože právě OLED panely na rozdíl od LCD spotřebovávají méně energie, což se v dnešním světě jednodenních zařízení rozhodně hodí. V porovnání s LCD mají také lepší kontrast a lépe se s nimi při implementaci do zařízení pracuje – lze je ohýbat.

Této technologii by alespoň u Apple Watch mohl zazvonit umíráček. Na světlo se totiž dostaly informace spekulující nad přechodem jablečných hodinek k microLED displejům. Podle nich Apple domlouvá s taiwanskými výrobci spolupráci a jejich odběr. Výrobci sice odmítli komunikaci s Applem potvrdit, ale jeden z nich přece kontakt s americkým průmyslem naznačil.

Na masovou výrobu těchto zobrazovačů by podle zdrojů měli dodavatelé dostat devět měsíců. Je tak jasné, že do letošních jablečných hodinek se tato technologie ještě nepodívá. Očekávat jí tedy můžeme nejdříve příští rok. Informací tvrdí, že by Apple v budoucnu rád nasadil tyto displeje i do iPhonu.

MicroLED technologie by měla přinést ještě větší miniaturizaci a v důsledku toho klást opět o něco menší nároky na odběr energie. S nasazením těchto panelů bychom se mohli zbavit i nežádoucího vypalování pixelů, které je pro OLED panely typické. Zřejmě jedinou slabinou a důvodem, proč tato technologie zůstává v pozadí, je aktuální cena a komplikace spojené s masovou produkcí

Zdroj
9to5mac

Dominik Lipavský

Rád čtu a občas také píšu o všem, co souvisí s firmou Apple, technologiemi a mobilní elektronikou. Volný čas nejraději věnuji sportu a své drahé polovičce.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button