AktualityNovinky

iPhone 7 nabídne voděodolnou konstrukci a 3 GB RAM

Přestože iPhone 6s a iPhone 6s Plus (recenze) jsou na trhu pouhých pár měsíců, z kuloárů začínají přicházet první zvěsti o nástupci a jeho plánované výbavě. Mezi ně patří čerstvá zpráva pocházející od firmy TrendForce zabývající se výzkumem spotřebního trhu. Podle ní má chystaný iPhone 7 nabídnout vodotěsnou konstrukci, která se stále častěji stává předmětem neoficiálních úniků.

14149-9418-maxresdefault-lIlustrační obrázek

Ačkoliv není hydroizolace ve světě mobilních telefonů ničím převratným, Apple ji dokáže náležitým způsobem prodat. Stačí vzpomenout na funkci Live Photos, jejíž obdobu svým zákazníkům naservírovalo již dříve HTC, ovšem až kalifornský výrobce z ní dokázal udělat klíčovou přednost letošních modelů. Další vylepšení se má týkat operační paměti, kdy její kapacita údajně poskočí na rovné 3 GB. Zatím však není zcela jasné, zda více RAM dostanou oba modely nebo půjde o výsadu iPhonu 7 Plus.

iPhone-7-Rumors-Built-in-Projector

Ilustrační obrázek

Stejný zdroj znovu opakuje, že v příštím roce dojde k představení dalšího iPhonu s 4” displejem. Debut je očekáván v druhém čtvrtletí 2016, k odhalení iPhonu 7/Plus pochopitelně dojde opět v září. V tomto případě se nevylučuje, že výrobce tímto krokem hodlá oslovit klientelu z chudších částí světa, kde stále kraluje androidí konkurence. Zároveň by tím potěšil stále početný zástup fanoušků, kteří se doposud nedokázali smířit s přechodem na větší úhlopříčky.

iPhone-7new

Ilustrační obrázek

Poslední predikce od TrendForce se týká plánovaných prodejů. Analytici počítají, že Apple v příštím roce prodá o 12,5 % více iPhonů než letos, což by mělo znamenat kolem 260 milionů expedovaných kusů.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button