Novinky

Výrobu nových iPhonů hádky Číny a Taiwanu nerozházely. Jde podle plánu

Poslední dva roky byly nejen ve světě logistiky dost divoké. Chyběly součástky, suroviny i přepravní kapacity. Covidem rozkolísaný svět do jisté míry ovlivňoval také společnost Apple. Letos by poprvé mohlo být o něco klidněji. Uznávaný analytik Ming-Chi Kuo totiž přinesl zprávu o tom, že produkce iPhonu 14, jehož premiéra je mimochodem už skoro za rohem, zatím běží podle plánu. Negativně se zatím neprojevuje ani rostoucí napětí mezi komunistickou Čínou a Taiwanem. Kuo minulý týden uvedl, že výroba nové generace smartphonu od Applu začne v Číně i v Indii zároveň.

Foto: gsmarena.com

Hlavně Čína ale mohla hladký náběh výroby zavařit. Apple totiž své dodavatele varoval před možnou pomstou ze strany Číňanů v souvislosti s návštěvou předsedkyně americké sněmovny reprezentantů na Taiwanu. Nancy Pelosi se totiž v rámci ostře sledované zastávky svého asijského turné podívala také k producentovi čipů TSMC a výrobci elektroniky Pegatron. Od té doby se ozývaly zprávy, že Čína blokouje dodávky zboží z těchto továren. To by značně zkomplikovalo montáž nových iPhonů.

Podporuje váš iPhone zobrazení procent baterie ve stavovém řádku? Víme, jaké modely tuto funkci nedostanou

Nakonec to ale vypadá, že ekonomické zájmy protentokrát vítězí nad mocenskými choutkami Číny, která si nárokuje Taiwan. Politické hry ale nejsou jediným strašákem, který produkci naleštěné elektroniky komplikoval. Už dříve totiž prosakovaly zprávy o tom i letošní produkční plán negativně ovlivní nedostatek součástek. Podle nejnovější zprávy Ming-Chi Kua už ale nejde o aktuální obavy. Premiéra nových iPhonů s největší pravděpodobností proběhne v první polovině září. Ukázat by se měly čtyři nové modely.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button