Novinky

Podporuje váš iPhone zobrazení procent baterie ve stavovém řádku? Víme, jaké modely tuto funkci nedostanou

Dlouhých pět let jsme museli čekat na to, až Apple vrátí do iOS funkci pro zobrazení procent baterie ve stavovém řádku. Tato novinka se objevila v poslední beta verzi iOS 16, ovšem ne všechny modely iPhonů se jí dočkají.

V předešlém článku jsme vás informovali, že Apple reinkarnoval jednu z nejžádanějších funkcí – možnost zobrazovat procenta zbývající kapacity akumulátoru v horní části obrazovky. Tato funkce byla na iPhonech už jednou dostupná, nicméně s příchodem iPhonu X z iOS na několik let zmizela. Apple to zdůvodnil tím, že díky výřezu s Facetime kamerkou a Face ID zde už zkrátka nezbylo pro tuto informaci místo. Pokud tedy chcete na iOS 15 zobrazit stav baterie vyjádřený procenty, máte prakticky jedinou možnost skrze vyvolání lišty ovládacího centra.

Poslední beta verze iOS 16 to naštěstí mění. V nastavení si lze aktivovat funkci, která vám zobrazí přesnou kapacitu v rámci ikony akumulátory v pravém horním rohu. Má to ovšem jeden nepříjemný háček. Funkci podporují pouze vybrané modely iPhonů. 

Zobrazení procent baterie ve stavovém řádku podporují tyto modely

  • iPhone 13, 13 Pro, 13 Pro Max
  • iPhone 12, 12 Pro, 12 Pro Max
  • iPhone 11 Pro, 11 Pro Max
  • iPhone XS, XS Max
  • iPhone X

foto: 9to5mac

O tuto novinku zůstanou ochuzeni všichni majitelé modelů iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 mini a iPhone 13 mini. Pro uživatele těchto modelů to příliš dobrá zpráva rozhodně není. Na druhou stranu je nutné uvést, že iOS 16 se stále nachází ve fázi vývoje. Existuje tedy reálná šance, že finální sestavení systému zpřístupní oblíbenou funkci na úplně všech iPhonech s Face ID.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. předpokládám, že to dostanou všichni co maji “vykrojený” horní displej – u ostatních to není kam nacpat aby to nepřekáželo

    1. Podle poslední beta verze to vypadá, že všechny modely s “vykrojeným” displejem tuto funkci nedostanou, ale osobně si také myslím, že ve finální verzi iOS 16 půjde zobrazit procenta baterie na všech iPhonech s Face ID. Tak uvidíme… 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button