Novinky

iOS 16 konečně vrací ukazatel procent baterie do stavového řádku

Od doby, kdy Apple představil iPhone X, uběhlo již téměř pět let. Ačkoliv tento telefon přinesl opravdu mnoho revolučních změn a z jeho designu čerpají stále aktuální modely, tak v jednom ohledu šel bohužel o krok zpět. Po přidání výřezu totiž nezbylo místo na numerický ukazatel procent baterie ve stavovém řádku. 

Tento neduh se s námi táhne až k aktuálním řadě iPhone 13, u které se výřez sice zmenšil, ale z nějakého důvodu Apple procenta baterie do stavového řádku stále nevrátil. Pokud tedy chcete na svém iPhone s Face ID a iOS 15 zjistit svůj přesný stav baterie, tak musíte nejdříve otevřít ovládací centrum a až následně se vám tato informace objeví v pravém horním rohu obrazovky.

iPhone 13 Pro Max
Foto: Richard Streit (CeskyMac.cz)

Nová beta verze iOS 16 ale naštěstí tuto funkcionalitu vrací zpět. Je tomu však trochu jiným způsobem, než byste čekali. Procentuální stav baterie se totiž nyní nebude zobrazovat vedle ikony baterie, nýbrž přímo v ní. Ačkoliv se toto řešení nemusí zdát na první pohled úplně nejlepší, tak přináší jednu zásadní výhodu. Je totiž jedno, jestli máte iPhone s větším či menším výřezem, jelikož procenta stavu baterie ve stavovém řádku nezabírají více místa. Tuto novou funkcionalitu tedy dostanou všechny modely s Face ID počínaje iPhone X.

Momentálně je tato novinka zatím pouze v beta verzi a k přidání do oficiální verze iOS dojde až na podzim. Pokud tedy vlastníte iPhone s Face ID, tak alespoň máte o důvod navíc se na tuto aktualizaci těšit.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button