AktualityNovinky

Apple údajně chystá 4” iPhone, na trhu se má objevit za půl roku

V momentě představení loňských modelu iPhone 6 a 6 Plus se mezi řadou fanoušků strhla bouřlivá diskuze nad velikostí displeje. Zatímco část komunity tuto změnu přivítala s potleskem, druhá strana barikády nešetřila negativními komentáři. Ačkoliv patřím mezi příznivce smartphonů s obřími displeji, dokážu pochopit znechucení ostatních uživatelů, kteří jim nemohou přijít na chuť.

maxresdefault

Ilustrační obrázek

Jestliže se vás tato situace týká, možná vám udělá radost aktuální spekulace, podle níž se příští rok objeví jablečný smartphone s čtyřpalcovou úhlopříčkou. Co se týče hardwarové výbavy, zde příliš informací zatím není, ovšem analytici Kevin Wang z IHS Technology a Ming-Chi Kua predikují přítomnost kovového těla a čipsetu Apple A9.

iphone5s5c

Ilustrační obrázek

Pokud se tato data zakládají na skutečných faktech, Apple v roce 2016 rozšíří své portfolio o další model. S nejvyšší pravděpodobností půjde o nepřímého nástupce iPhonu 5c, jehož prodejní výsledky nepatřily mezi největší úspěchy kalifornského výrobce. Na závěr pouze dodáme, že výše uvedené zvěsti berte s dostatečným nadhledem. Firemní strategie Applu je poměrně snadno čitelná a dosavadní chování nevysílá žádné signály, které by indikovaly takto radikální odklon.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

5 Komentáře

 1. No ona kdyby se vyráběla 5C s řekněme 16-32 GB pamětí a cenou do 10 tisíc, byl by to muj favorit. Zatim pořád netrpělivě očekávam až e vyskytně něco, co nahradí muj 3GS až zdechne. Jo a vlastně čekam až iOS udělaji vizuelně snesitelnější než to duhový mlíko, co je od verze 7 výš 🙁

  1. Obávám se, že se nedočkáte… Duhový mlíko pohltilo už i můj 4S, dlouho jsem odolával, ale nakonec jsem ho nainstaloval. První dojmy byly dost rozpačitý, přišlo mi to graficky jako návrat z Win7 do 95, ale už jsem si nějak zvyknul. Jediné, co mě štve je, že oproti iOS 6 telefon viditelně zlenivěl.

   1. Zatím neni kam spěchat, 3GS a iOS6 fungujou jak maji a stačí mi na všechno. Tak nějak pokoutně věřim že jak Apple opouští svoje zásady a kopíruje kde co, třeba časem bude možnost mít v iOS i nějaké jiné vzhledové skiny.

    1. To si nemyslím, ačkoliv by něco podobného uvítalo více uživatelů. Každopádně to neznamená, že v další verzi se možnost skinů neobjeví – za což bych se osobně také nezlobil. 🙂

     1. Přál bych si to taky, ale Apple je občas jako komunisti (Steve promiň), ti také věděli, co je pro nás nejlepší a o ničem jiném nemohla být ani řeč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button