Novinky

Nové centrum chytré domácnosti: Apple stále připravuje křížence HomePodu a Apple TV

Kdybychom měli jmenovat dvojici produktů, které z pohledu Applu rozhodně nejsou prodejními trháky, nejspíše by to by reproduktor HomePod a Apple TV. Jistě to jsou povedená zařízení, která si získala oblibu milionů uživatelů. O masovou záležitosti ale nejde. To ale rozhodně neznamená, že by se v Applu těmto produktovým řadám nikdo nevěnoval. Naopak. Podle analytika Marka Gurmana z Bloombergu v Cupertinu chystají zajímavého křížence, který spojí právě Apple TV a HomePod.

Zdroj: Apple

 

Gurman v rámci svého populárního newsletteru Power On, kde se plánům Applu často věnuje, své odběratele ujistil, že značka na podobném zařízení určitě pracuje. Podle analytika by se mělo jednat o nástupce chytrého reproduktoru HomePod. Ten by se měl v zásadně inovované podobě stát novým centrem chytré domácnosti. Zařízení by mimo jiné mělo dostat také kameru pro FaceTime. Apple se tak zjevně snaží o vytvoření zcela nové kategorie produktů.

Apple začíná na procesoru M2 testovat aplikace třetích stran

Už během loňského roku Mark Gurman uvedl, že Apple podle jeho informací chystá novinku, která bude kombinovat HomePod s kamerou pro videohovory a televizním boxem. Původní HomePod Apple přestal prodávat v březnu roku 2021. Nástupce klasického HomePodu už ale Apple nejspíše odepsal a místo něj vyvíjí popisové zařízení, se kterým se společnost vydá do zcela neprobádaného území.  Gurman by však nebyl překvapený, kdyby Apple světu ukázal nástupce mnohem úspěšnějšího HomePodu Mini. Ten je naopak prodejně velmi úspěšný.

Zdroj
macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button