Novinky

Apple začíná na procesoru M2 testovat aplikace třetích stran

Od představení prvního procesoru Apple Silicon uběhly téměř dva roky a spousta uživatelů už netrpělivě čeká na jeho nástupce. Dle posledních zpráv by však k jeho odhalení mohlo dojít v dohledné době, jelikož Apple tento nový čipset údajně testuje na aplikacích třetích stran u více než devíti připravovaných Maců. Tyto testy bývají obvykle až jedny z posledních fází celého testování, takže bychom se tohoto procesoru mohli dočkat už na nejbližší vývojářské konferenci WWDC. 

Dle leakera Marka Gurmana patří mezi tyto produkty MacBook Air, levnější MacBook Pro a Mac mini. Apple však údajně začal testovat i čipy s označením M2 Pro, M2 Max a M2 Ultra. Ty ale pravděpodobně přijdou až později, jelikož jejich první varianty z rodiny M1 byly představeny teprve nedávno.

M1 Ultra: vše co potřebujete vědět o nejvýkonnějším a zároveň posledním čipsetu z M1 klanu

Nové čipy řady M2 samozřejmě přinesou vyšší výkon, rozhodně se však nebude jednat o takový nárůst, jako tomu bylo u přechodu z Intelu na platformu Apple Silicon. Pokud tedy plánujete koupi Macu s procesorem M1 Pro, Max či Ultra a neustále čekáte, zda nebude další generace mnohonásobně lepší, tak si s klidným srdcem můžete pořídit zařízení, které je momentálně v prodeji.

Rozdíly budou totiž pravděpodobně v řádu maximálně pár desítek procent a uvedení modelu na trh může přijít klidně až za rok či dokonce ještě později. U počítačů se základním čipsetem M1 je ale situace složitější. Rozdíly též nebudou nějak extrémní, zde je ale mnohem větší pravděpodobnost, že se představí nová generace buď na WWDC či na podzimní keynote. V tomto případě se již vyplatí těch pár týdnů počkat. Ve finále však záleží pouze na vás, jak moc s koupí spěcháte a zda jste pouze běžný uživatel, který potřebuje počítač pouze na kancelářskou práci nebo náročnější zákazník, který by jakéhokoliv nárůstu výkonu opravdu využil.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button