Novinky

Apple chce svá zařízení vybavit modulem pro satelitní volání. Plánuje vlastní komunikační síť

Loni touto dobou se těsně před premiérou modelové řady iPhonu 13 spekulovalo o tom, že novinka dostane funkci, díky které bude smartphone komunikovat se satelity. Mělo jít o výbavu především určenou pro nouzové situace, kdy telefon není schopen zachytit žádný mobilní signál. Jak už dávno všichni víme, žádný příslušník modelové rodiny iPhone 13 nic podobného nemá. Stále ovšem nemůžeme vyloučit, že schopnost satelitní komunikace dostane iPhone 14, od jehož představí už nás dělí pouze několik dní. Analytik Bloombergu Mark Gurman ovšem nyní reportoval, že iPhone by nemusel být jediný s podobnou funkcí. Naopak v Applu našli produkt, kterému by vysílání nouzového satelitního signálu slušelo možná ještě o něco více.

Foto: Unsplash (autor: Raagesh C)

Už měsíce se totiž mluví o tom, že tradiční omlazení applovských hodinek letos doplní také zcela nový zástupce úspěšné modelové řady. Už z jeho názvu Apple Watch Pro by mělo být víceméně jasné, o co půjde. Apple totiž našel mezeru na trhu v podobě hodinek se zesílenou odolností, které by si konečně mohli oblíbit i profesionální a extrémní sportovci, kteří dnes dávají přednost spíše jiným značkám. Podle informací Gurmana je ale pravděpodobnější, že podobnou funkci dostane spíše až některá z dalších generací hodinek Apple Watch Pro.

Apple chce 7. září vyřknout ikonickou frázi ‘One more Thing’ a tím ohlásit příchod Apple Watch Pro

Mark Gurman ve svém newsletteru také nastiňuje, jak by Apple pomohl s podobnou funkcí dále pracovat. Nemuselo by totiž jít jen o bezesporu nesmírně užitečnou schopnost zavolat první pomoc a předat svou polohu i bez mobilního signálu. Pro Apple totiž půjde jen o první krok. Firma by možnost satelitní komunikace mohla využít pro vytvoření celosvětové internetové sítě, skrze kterou bychom jednoho dne mohli normálně volat a komunikovat.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button