Novinky

Apple chce 7. září vyřknout ikonickou frázi ‘One more Thing’ a tím ohlásit příchod Apple Watch Pro

S ohledem na uplynulé roky jsme si již zvykli, že září patří ve světě Applu novým iPhonům a Apple Watch. Prakticky jde o neměnný scénář, který už žádného příznivce kalifornské značky nemůže překvapit. Letos tomu pravděpodobně nebude jinak. Dorazit má nový iPhone 14, iPhone 14 Pro a Apple Watch Series 8. Přesto nás tentokrát čeká pravděpodobně alespoň jedno menší překvapení.

Již delší dobu se hovoří o tom, že Apple pracuje na nové řadě chytrých hodinek, které budou cílit na sportovně aktivní uživatele. Pokud se totiž podíváte na zápěstí sportovců, často na nich spatříte hodinky od společnosti Garmin, které v porovnání s Apple Watch míří poněkud jiným směrem. Charakterizuje je odolnější konstrukce, větší rozměry a obecně delší výdrž na jedno nabití. A přesně na tyto aspekty se mají soustředit očekávané Apple Watch Pro. Tento název je sice neoficiální, ale podle různých zdrojů se Apple rozhodl právě pro toto pojmenování.

V čem mají být Apple Watch Pro jiné?

Apple Watch Pro mají údajně stavět na několika základních pilířích. Japonský blog MacOtakara například uvádí, že jeho zdroje z řad čínských dodavatelů mu potvrdily nový design s plochým displejem a 47mm pouzdrem. O „plochém“ displeji se spekuluje již od loňského roku, a v podstatě to znamená, že Apple Watch Pro nebudou mít tak výrazně zakřivené okraje. Větší pouzdro hodinek poskytne více prostoru pro displej, který má mít úhlopříčku 1,99 palce. To je výrazně více, než co nabízí současné Apple Watch Series 7. Apple Watch Pro se budou nabízet pouze v jedné velikosti, přičemž tělo hodinek bude vyrobené z titanu.

Nejvíce otázek však vzbuzuje výdrž. Nové hodinky mají údajně nabídnout baterii s citelně vyšší kapacitou. Toto vylepšení jistě uvítají všichni uživatelé, ovšem podrobnosti na toto téma zatím nemáme. Osobně si umím představit, že Apple použije o něco větší akumulátor, který doplní solárním panelem prodlužující výdrž na jedno nabití.

Objevují se také zprávy, podle nichž má Apple s představením hodinek velké plány. V zásadě by mohlo jít o důležitý moment celé akce spojený s vyřknutím dnes již ikonické fráze ‘one more thing’, která je spojena s klíčovými novinkami. Apple Watch Pro by tak mohly dostat podobnou roli jako výroční iPhone X, tedy že půjde o vyšší verzi produktu s novým designem, který postupně pronikne také do zbytku modelové řady.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button