Novinky

Apple připravuje velký displejový přechod. Napřesrok představí MacBook a iPady s OLED obrazovkou

MacBooky čeká poměrně zásadní změna. Apple totiž podle informací analytika Rosse Younga hodlá některé své modely osadit OLED obrazovkou. Střípky informací z dodavatelského řetězce naznačují, že by mohlo jít o MacBook Air. Není ale vyloučeno, že si kvalitnější displej rezervuje pro jinou modelovou řadu. Ross Young má ohledně obrazovek Apple zařízení zjevně velmi důvěryhodné informace. Už v minulosti totiž přesně předpověděl parametry obrazovek pro MacBook Pro, iPad Mini nebo iPhone 13 Pro. Existuje tedy slušná šance, že má pravdu i tentokrát.

Na skutečné představení podobného MacBooku si ale ještě počkáme. Young totiž předpokládá, že změna technologie displeje nepřijde dříve než v roce 2024. Společně s MacBookem údajně Apple hodlá OLED tento typ obrazovky vsadit i do obou modelů iPadu Pro s úhlopříčkami 11 a 12,9 palců. OLED displeje nebudou vyžadovat podsvícení, což pomůže ušetřit energii. Zobrazovací frekvence až 120Hz zase naznačuje, že obrazovky dostanou funkci, které Apple říká ProMotion.

Apple M2 versus M1 Pro/Max/Ultra: starší čipy stále vítězí nad novou generací

ProMotion pro iPady Pro nebude žádnou novinkou. Mají jej už od roku 2017. Novinkou však bude minimální možná míra zobrazovací frekvence s hodnotou 1Hz. Dnes je to 24Hz. Pro MacBook Air naopak půjde o úplnou novinku. Apple se nyní zaměřuje na postupný přechod na LCD displeje s miniLED podsvícením. OLED obrazovky tedy představují až další krok. Proto dává smysl uvedení až v roce 2024.

Zdroj
MacRumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. A zamyslel se nad tím vůbec někdo? Proč by strkali drahé OLED displeje do MB Air, který je “levný”? Buď to nastrkají všude, do MB Air i MB Pro (13″/14″/16″) s tím, že je všechny zdraží, a nebo to strčí jen do MB Pro (a nejspíš jen do 14″/16″).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button