Novinky

iPhone 14 Pro posune mobilní fotografii na novou úroveň. Hlavní fotoaparát nabídne podstatně větší senzor

Jak plyne čas, dozvídáme se čím dál více informací o tom, jakou výbavu nabídne chystaný iPhone 14 Pro. Například před několika dny jsme vám přinesli zprávu, že připravovaná novinka bude mít opět o něco větší modul hlavního fotoaparátu. Nezávisle na tomto úniku přichází další, který odhaluje řadu podrobností o parametrech fotoaparátu.

Tento únik má zdroj na sociální síti Weibo, kde jeden z uživatelů zveřejnil až nezvykle podrobné specifikace širokoúhlého fotoaparátu. Hlavní objektiv iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max se údajně pochlubí 48Mpx snímačem. V důsledku zvýšeného počtu megapixelů budou jednotlivé body menší. Konkrétně mají měřit 1,22 µm – v porovnání s iPhone 13 Pro & iPhone 13 Pro Max se tak jedná o zmenšení o 0,68 µm.

iPhone 13 Pro Max
Foto: Richard Streit (CeskyMac.cz)

Snímač má opět pocházet od společnosti Sony a bude disponovat stejným systémem automatického ostření Dual Pixel Auto Focus (DPAF), který Apple označuje vlastním názvem Focus Pixels. Podstatnější je ovšem další část predikce odhalující velikost samotného senzoru. Velikost snímače má být 1/1,3 palce, což je o 21,2 % více než jakým disponuje stále aktuální řada iPhone 13 Pro. Fyzické zvětšení senzoru si pochopitelně vyžádá také větší objektiv, který zvládne zachytit více světla a tím pádem vyprodukovat lepší fotky a video.

Fotoaparát nebude jediným tahákem iPhonu 14 Pro

V konečném důsledku lze tedy očekávat, že iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max posune kvality mobilní fotografie na další úroveň. Větší senzor s vyšším rozlišením se zcela určitě projeví na obecně lepším prokreslení, jemnějších detailech a nižší míře digitálního šumu.

Zatím to tedy vypadá, že největším tahákem iPhonu 14 Pro se opět stane fotoaparát. To ovšem neznamená, že půjde o jediné vylepšení. Čím dál častěji se objevují také informace o inovovaném Face ID, které se nově schová do mnohem menšího „průstřelu“ v displeji. Divočejší spekulace pak dokonce hovoří i podpoře pro satelitní komunikaci, čemuž upřímně nedávám příliš velkou šanci.

Ačkoli výše uvedené informace pochází z poměrně spolehlivého zdroje s napojením na dodavatelské řetězce technologických firem, je dobré mít na paměti, že jde o neoficiální kanál. Vývoj iPhonu 14 a iPhonu 14 Pro totiž stále probíhá a je tedy možné, že predikce operují se stavem, který se týká pouze několika prototypů.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button