Novinky

iPhone 14 Pro si ponese na zádech obří hrb. Apple do něj ukryje špičkový fotoaparát s vysokým rozlišením

Za poslední roky jsme si zvykli, že každý nový iPhone dorazí s vylepšeným fotoaparátem, který zabírá čím dál více prostoru. Jinak tomu nemá být ani v případě chystané modelové řady iPhone 14 Pro. Tuto domněnku nedávno podpořil dobře informovaný analytik Ming-Chi Kuo, který se tradičně odkazuje na zdroje z řad dodavatelských řetězců.

Připravovaný iPhone 14 Pro se údajně pochlubí zbrusu novou soustavou kamer. Opět máme počítat s trojicí čoček, přičemž hlavní roli bude hrát širokoúhlý fotoaparát s 48Mpx snímačem. Vyšší rozlišení se pravděpodobně promítne také do fyzicky většího senzoru, který si vyžádá citelné zvětšení celého modulu. 

To bude v praxi znamenat, že hrb na zadní straně se zvětší o 25-35 %, na výšku pak povyroste o přibližně 5-10 procent. S ohledem na velikost modulu u stále aktuální řady iPhone 13 Pro & iPhone 13 Pro Max lze předpokládat, že rozdíl to bude opravdu markantní. Pokud tedy patříte mezi uživatele, kteří se doposud nemohli smířit s vystupujícím hrbem na zadní straně iPhonu, letos vám Apple radost rozhodně neudělá.

Pouze skromné změny v designu

V souvislosti s iPhone 14 Pro se hovoří o také mírném redesignu čelní strany, ze které má zmizet výřez v horní části displeje, kde se nachází Face ID. Apple údajně přistoupí na modernější řešení v podobě takzvaného průstřelu, který zabere méně místa a nepůsobí tak rušivým dojmem. Současně se také objevují informace o nových materiálech. Ocelový rámeček má nahradit šasi z titanu, což by mohlo přispět ke snížení celkové hmotnosti.

Zdroj: macrumors

Obecně se však očekává, že iPhone 14 a iPhone 14 Pro budou ctít stejný designový jazyk jako současné modely. Největší změny se tradičně odehrají na poli hardwaru. S jistotou se dočkáme nového procesoru, který bude opět výkonnější a současně přinese nižší energetické nároky. Divočejší spekulace předpovídají, že Apple letos uvede iPhone, který nebude mít žádný konektor a nabíjet jej budeme výhradně bezdrátovou způsobem, respektive skrze inovované rozhraní MagSafe.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button