Novinky

Vykousnutý displej se brzy stane minulostí, iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max přijde s novým řešením

Na čínské sociální síti Weibo se objevily fotografie, které by mohly nejspíše reprezentovat tvar displeje u nových smartphonů iPhone 14 Pro a 14 Pro Max. Schémata ukazují, že Apple u „Pro“ modelů nejspíše upustí od takzvaného notche v horní části displeje. Podle úniky totiž razantně přepracuje prostor pro komponenty jako je čelní FaceTime kamera, telefonní reproduktor a další senzory. Nové řešení by si mělo vypůjčit tvar, jaký už známe od dostupné konkurence. Apple nejspíše použije tzv. pill-shaped, tedy výřez kombinovaný s hole-punch “průstřelem”.

Schémata, která se prvně objevila na sociální síti Weibo a jejichž pravdivost později potvrdil analytik Jon Prosser, potvrzují domněnky několika analytiků, že Apple u řady iPhone 14 Pro přijde s novým čelní strany. Publikovaný snímek údajně ukazuje jen iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Dle informací by u iPhonu 14 mělo zůstat vše při starém.

S informacemi souhlasí i známý analytik Ross Young.

Young si také myslí, že všechny iPhony uvedené v roce 2023 budou stejný design displeje.

Řada uživatelů čeká na to, až Apple konečně zabuduje všechny senzory pod displej, s čímž už ostatně zdárně koketuje řada konkurenčních výrobců. Jedinou komponentou, kterou se nepodaří jen tak schovat pod zobrazovací panel, zůstane i nadále přední kamera. Současné technologie sice umožňují její implementaci pod displej, ovšem tato varianta má negativní dopad na kvalitu obrazu.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Vypadáva to ako Samsung, to hádam nie.. podľa mňa jediný kto si praje takéto výrazy sú redaktori podobných webov. Nepoznám jediného majiteľa iPhonu, Čo by sa na to sťažoval.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button