Novinky

Blue Origin chce být lídrem na poli vesmírných společností. Co všechno připravuje?

I když člověk sám o sobě často a rád prohlašuje, že je nejmoudřejším tvorem na této planetě, stále existuje celá řada neprobádaných oblastí, ke kterým nemáme téměř žádné informace. Jednou takovou oblastí a řekněme asi největším otazníkem pro lidstvo zůstává průzkum vesmíru. Vesmír fascinuje celý náš druh snad od prvního pohledu na noční oblohu a není tedy divu, že toužíme po jeho poznání.

Raketa New Shepard při svém startu 18.7.2018 (9. mise Blue Origin)

Levnější cesty ke hvězdám

Svou pomyslnou ruku k dílu přikládá i americká soukromá společnost Blue Origin, která pomocí nejnovějších technologií pracuje na levnějších cestách „ke hvězdám.“ Nejnovější zprávy z ústředí společnosti uvádějí zahájení stavby nové továrny v Alabamě, která bude sloužit k výrobě motorů BE-4 pro orbitální raketu New Glenn (název rakety byl zvolen na počest Johna Glenna, prvního amerického astronauta , který obletěl Zemi). První ostrý start této orbitální rakety je pak plánován na rok 2021.

NASA přestává stačit na soukromníky. Nevylučuje, že začne používat jejich rakety

Kromě nové továrny v Alabamě zvažuje Blue Origin pronájem vědeckého střediska Marshall NASA, které historicky slouží právě k výrobě raketových motorů, palivových nádrží a nebo k výcviku posádek. Vize do budoucna má tedy americká společnost obrovské, případný úspěch či neúspěch Blue Origin však ale ukáže až čas.

Zdroj
Engadget

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button