Novinky

Posedlý vším vesmírným je od dětství. Teď se Jeff Bezos chystá na výlet do kosmu ve vlastní raketě

Prominentní miliardáři Elon Musk a Jeff Bezos by si vlastně po krku lézt nemuseli. Zatímco Bezosům Amazon ovládl svět maloobchodu, v Muskově hlavě se jednou za pár let urodí více či méně bláznivý nápad, jak současný svět převrátit vzhůru nohama. Jednu vášeň a oblast podnikání ale tito pánové sdílí. Oba jsou totiž nadšenci do kosmického bádání. Jeden založil společnost Blue Origin a druhý SpaceX. Dnes bude řeč o multimiliardovém koníčku zakladatele Amazonu. 

Zdroj: Blue origin

V druhé polovině července totiž do vesmíru vystartuje raketa s logem Blue Origin. To by samo o sobě tak zajímavé nebylo. Půjde ale o první let rakety New Shepard s lidskou posádkou. Ba co více, jedním z těchto lidí bude i samotný Bezos. Právníkům a bezpečnostním expertům Jeffa Bezose z toho nápadu nejspíše vstávají vlasy na hlavě hrůzou. Nemohli si nepředstavit, že mise nedopadne úplně dobře a v následujících měsících budou řešit vypořádání gigantického dědictví. Dost ale černých myšlenek. 

Zdroj: flickr

Je ale prostře neoddiskutovatelným faktem, že posadit do rakety jako prvního šéfa firmy a zároveň jednoho z pravděpodobně nejvlivnějších lidí na světě, je docela šílené. Kultivovaně řečeno: je to poměrně riskantní. Bezosovi tento nápad ale pravděpodobně nikdo nerozmluví. Je totiž bláznivým fanouškem všeho vesmírného. V roce 2013 se třeba Bezos zúčastnil třítýdenní mise, jejímž cílem bylo vyzvednutí některých součástek z Apollo 11. Nyní se Jeff Bezos zúčastní 11minutového letu na oběžnou dráhu.

Větší kontrola nad chytrou domácností? Siri se letos dostane na produkty třetích stran

Láska ke kosmu se o budoucího šéfa Amazonu začala rodit už v dětství. Jeho děda pracoval v polovině minulého století na vládních komických projektech. Malý Jeff za ním každé prázdniny jezdil do Texasu. Na americkém jihu mohl sledovat starty raket v době, kdy NASA v rámci soupeření se Sovětským svazem vysílala do kosmu jednu za druhou. Hltal také všechny knihy o vesmíru. Na střední škole prý Bezos svým spolužákům řekl, že jednou bude kosmickým podnikatelem. A jak to dopadlo? To už teď víme všichni. 

Zdroj
BI

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button