Novinky

Větší kontrola nad chytrou domácností? Siri se letos dostane na produkty třetích stran

Chytrá asistentka Siri doprovází jablečná zařízení už pěknou řádku let. Ať ji používáte pro zjišťování počasí, ovládání chytré domácnosti, nebo aby vám zabroukala nějakou melodii, určitě se vám služby této pomocnice někdy hodily. Její využití se ale ještě o něco rozšíří. Během tohoto roku totiž přijde podpora Siri pro řadu zařízení třetích stran.

Zdroj: macrumors.com

Na nedávné konferenci WWDC 2021 americká společnost uveřejnila mnoho novinek a nezapomnělo se ani na službu HomeKit, která slouží jako jedna z hlavních ovládacích aplikací chytré domácnosti. U HomeKitu to ale neskončilo, Apple totiž oznámil funkčnost Siri se zařízeními třetích stran. S nově ohlášenou kompatibilitou se vyskytne ještě více možností, jak ovládat chytrou domácnost pomocí hlasu. Pro zpřístupnění této funkce budete ale potřebovat HomePod, který bude sloužit jako poskytovatel samotného spojení. Poté stačí připojit chytré zařízení na stejnou síť jako váš HomePod a ovládání hlasem bude připraveno.

Zatím není jisté, jaké značky a konkrétní zařízení budou Siri podporovat. Apple ukázal prototyp na chytrém termostatu Ecobee, ale společností podporujících chytrou asistentku bude zaručeně o dost více.

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button