Novinky

Apple se poohlíží po nové technologii umožňující výrobu ohebných baterií

Na první pohled to může vypadat, že Apple jako jediný ignoruje začínající trend flexibilních zařízení. Ve skutečnosti však neustále hledá ta nejlepší možná řešení, které by jednoho dne mohl použití u komerčně nabízeného produktu. Zatímco Samsung či Huawei se nebojí vypustit napůl hotová zařízení s řadou kritických nedodělků, Apple raději volí střízlivější taktiku. V podstatě mu ani nic jiného nezbývá, jelikož od jeho produktů se obecně očekává, že budou maximálně funkční. 

To je ostatně důvodem, proč Apple neexperimentuje s novými technologiemi jako jeho hlavní konkurenti. Než se rozhodne vypustit do světa něco zbrusu nového, vždy hledá tu nejlepší možnou variantu, kterou uživatel bude chtít používat. To samé se týká i flexibilních technologií, které Apple důkladně zkoumá. Ostatně s tím přímo souvisí patentová přihláška popisující takzvanou flexibilní strukturu baterií.

Zdroj: Roy Gilsing

Tento patent naznačuje, že Apple hledá způsoby, jak přizpůsobit články baterii neobvyklým tvarům, respektive jak je různým způsobem ohýbat. Technologický popis dále zahrnuje zmínku o elektronickém zařízení s „pružným krytovým členem“ a flexibilním displejem. Apple tak v podstatě naznačuje, že velká část krytu finálního zařízení bude flexibilní. Těžko říct, co konkrétního si pod tím představit, nicméně jedno je naprosto jisté. Ať už půjde o jednu z budoucích generací iPhonu či iPadu, lze očekávat originální formu designu, která bude odlišná od toho, co předvádí ostatní výrobci.

Stejně jako u všech ostatních patentů i zde je třeba poukázat na skutečnost, že může jít pouze o technologickou pojistku před případným zneužitím. Existuje tak šance, že Apple v průběhu času vyhodnotí, že flexibilní zařízení nezapadají do jeho produktové roadmapy. Ostatně v této souvislosti se čím dál častěji hovoří o rozšířené realitě, kterou Apple považuje za technologii budoucnosti. Je tedy dost možné, že flexibilní technologie v Cupertinu přeskočí úplně a naservírují nám něco úplně jiného. Například brýle schopné mixovat virtuální a skutečnou realitu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button