Novinky

Apple nepřestává pracovat na brýlích pro rozšířenou realitu. Na trhu se objeví nejpozději do dvou let

Je to už poměrně dlouho, co jsme naposledy slyšeli nějaké informace o chystaných brýlích pro rozšířenou realitu od Applu. Olej do ohně však nedávno přilila redakce webu DigiTimes, podle níž se dodavatelé Applu pustili do vývoje komponent pro tuto chystanou novinku. Konkrétně má jít o firmu z Tchaj-wanu, která se zabývá optickými elementy. Samotný projekt je už v pokročilé fázi vývoje, přičemž komerční verze projektu se má objevit nejpozději do dvou let. Tento termín se ostatně shoduje s již dříve uniklými informacemi, které pocházejí z na sobě nezávislý zdrojů.

Apple brýle pro rozšířenou realitu mají fungovat jako příslušenství, které bude bezdrátově komunikovat s iPhonem či iPadem. Brýle totiž mají převážně plnit úlohu zobrazovače, přičemž o složité výpočty se bude starat mobilní zařízení.

Apple se má aktuálně soustředit také na použité materiály, respektive hledá vhodné kombinace, které zaručí, že finální zařízení bude dostatečně lehké a pohodlné během nošení na hlavě.

Apple vidí v rozšířené realitě budoucnost

Je veřejným tajemstvím, že technologie rozšířené reality je jedním z hlavních směrů, kudy se chce Apple v následujících letech ubírat. Již nyní se objevují první vlaštovky v podobě aplikací, které využívají displej iPhonu a iPadu jako okno do světa „vyšperkovaného“ o digitální prvky. Nejdále je v tomto směru nový iPad Pro s LiDAR snímačem, jehož hlavní úlohou je hloubkové snímání prostoru, do něhož můžou být promítány virtuální prvky.

Zdroj: Apple

Ten nejlepší možný zážitek z rozšířené reality však mohou nabídnout pouze avizované brýle. Pokud se Applu skutečně podaří uvést produkt tohoto charakteru a který zaujme masy uživatelů, dost možná se ocitneme na prahu nové éry, v níž budeme na okolní svět pohlížet jinou optikou. A to doslova.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button