Novinky

Apple přetáhl Mercedesu dva zkušené inženýry. Pravděpodobně se zapojí do vývoje Apple Car

V poslední době se začíná opět hovořit o tajuplném projektu, na jehož konci má stát elektromobil s logem Applu. Před pár dny se dokonce objevila zpráva, že Apple začal vyjednávat s japonskou Toyotou, která by mohla eventuálně poskytnout část svých kapacit pro masovou produkci. Na vývoji má údajně pracovat hned několik menších týmů, které aktuálně zkoumají nejrůznějších možnosti včetně technologií pro autonomní řízení. Ostatně k tomuto účelu má Apple vlastní flotilu speciálně upravených vozidel, které brázdí americké silnice.

Vývoj automobilu je pochopitelně docela něco jiného, než s čím má Apple zkušenosti. Do týmu si proto najímá ty největší odborníky, kteří již mají bohaté zkušenosti z automobilového průmyslu. Roli čerstvé posily zaujal od začátku září Dr. Anton Uselmann, který má Applu rozhodně co nabídnout. Jde totiž o zkušeného inženýra, který do Applu přešel z Mercedesu. Ještě předtím však pracoval pět let v Porsche, takže z pohledu zkušeností jde o cennou podporu.

Zdroj: Alex Imnadze

U obou automobilek se Anton Uselmann zabýval vývojem řídících systémů včetně ovládacího softwaru a zavádění nových funkcí do masové výroby. Původní zpráva dále uvádí, že do Applu přišel ještě jeden nový inženýr, který také působil v německém Mercedesu.

Ačkoli se Applu zatím vede držet informace kolem vyvíjeného elektromobilu pod pokličkou, frekvence úniků je čím dál častější. Pokud budeme vycházet z neoficiálních zdrojů, tak pokud se nic zásadního nezmění, produkce Apple Car by měla odstartovat v průběhu roku 2024.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close