Novinky

Apple vyjednává s automobilkou Toyota o výrobě Apple Car. V jistém ohledu bude připomínat první iPhone

Je veřejným tajemstvím, že Apple pracuje na vývoji vlastního automobilu. První zprávy na toto téma se objevily již v roce 2014 a odkazovaly na vytvoření specializovaného týmu zaměřeného na automobilové technologie. Apple postupem času vypustil do ulic vlastní flotilu vozů, na nichž trénuje platformu pro autonomní jízdu a sbírá cenné zkušenosti z běžného provozu. V průběhu letošního roku se dokonce objevily zvěsti, že firma začala vážná jednání s automobilkou Hyundai. V jednu chvíli to dokonce vypadalo, že si obě firmy takříkajíc plácly a o výrobu Apple Car se postará sesterská značka Kia Motors. Posléze se však objevily spekulace, že rozjednané partnerství je v zásadním ohrožení a Apple uvažuje, že z jednání odstoupí.

Podle serveru DigiTimes klíčová jednání nakonec nedopadla, respektive Apple se rozhodl oslovit japonskou Toyotu a zjistit, jaké jsou její možnosti. Vývoj automobilu je něco naprosto odlišného od produkce spotřební elektroniky, kam patří mobilní telefony a osobní počítače. Projekt tohoto charakteru bude pro Apple představovat nutnost vytvoření nového výrobního řetězce a navázání úzké spolupráce s řadou spolehlivých partnerů. Je tedy logické, že Apple zkoumá všechny dostupné možnosti a hledá efektivní cestu, jak se dostat k vlastnímu elektromobilu.

Apple Car má připomínat první iPhone

Agentura Reuters také nedávno uvedla, že Apple vyvíjí novou konstrukci bateriového modulu, který má být v mnoha ohledech revoluční a tím připomínat první iPhone. Významný benefit má být ukryt v radikálním snížení nákladů na sériovou produkci a zásadní prodloužení dojezdu na jedno nabití. Oba výše uvedené zdroje pak nezávisle potvrdily, že zahájení výroby Apple Car proběhne v průběhu roku 2024, tedy za předpokladu, že se neobjeví větší komplikace.

Zdroj: Unsplash (foto: Andy Wang)

O vlastnostech Apple Car toho pochopitelně moc nevíme. Je však téměř jisté, že půjde o elektromobil, který nabídne určitou formu autonomní jízdy a zajisté nebude chybět ani provázání s ostatními produkty a službami Applu. Živě si například dokážu představit, že místo klíčů poslouží iPhone s Apple Watch, o palubní zábavu se postará knihovna Apple TV+ či Apple Arcade a po cestě na dovolenou si pustíte oblíbenou hudbu prostřednictvím Apple Music.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. všechny ty Apple “kravinky” jsou jen malým dílem k postavení auta. Nevěřím tomu, že by se v dohledné době objevilo nějaké Apple iCar. Nastupují do tohoto trhu docela pozdě, konkurence začíná být velká a překonat Teslu bude velmi složité.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button