Novinky

Dohoda o Apple Car je v ohrožení. Hyundai a Kia se hádají, kdo bude auto nakonec vyrábět

Už před několika týdny vyšlo najevo, že Apple navazuje partnerství s jihokorejskou automobilkou Hyundai. Předmětem dohody měla být spolupráce na výrobě elektromobilu s logem Applu. Firmy se měly domlouvat buď na využití továrny Kia v Georgii, nebo společnými silami postavit zcela nové výrobní zařízení. Nyní ovšem agentura Bloomberg vydala zprávu, podle níž jsou jednání aktuálně pozastavena. Už minulý týden se přitom psalo o tom, že dohoda by už měla být na spadnutí.

Zdroj: Alex Imnadze

Magazín Nikkei zároveň uvedl, že Apple v posledních měsících jednal s minimálně šesticí japonských automobilek. Za současným pozastavením jednání by mohla být přílišná sdílnost jihokorejské značky. Apple si své neveřejné projekty úzkostlivě střeží a spekulace prakticky nikdy nekomentuje. Když se ale rozkřiklo, že Apple a Huyndai jednají o spolupráci při výrobě auta, automobilka tyto domněnky prakticky ihned potvrdila. To muselo manažery v Cupertinu skutečně namíchnout.

Nadvláda Apple Music končí. V iOS 14.5 si nově budete moct vybrat jinou výchozí audio streamovácí službu

Přílišná upřímnost Hyundai tak teoreticky mohla vést až k přerušení jednání. Na první pohled se jedná o nepodstatnou maličkost. Hyundai ovšem tímto krokem mohl u Applu ztratit důvěru. Vře to i v samotné automobilce. Anonymní zdroj totiž pro Bloomberg prozradil, že značky Hyundai a Kia se přetahují o to, kdo bude elektromobil Applu nakonec vyrábět. O něco vetší šanci má přitom Kia. Už delší dobu je totiž ve hře právě její továrna v Georgii. To ovšem bude platit jen v případě, že jednání se znovu rozeběhnou a dohoda se skutečně zrodí.

Zdroj
Apple Insider

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Jeden komentář

  1. Jiné servery naopak tvrdí ,že vedení Hyundai s applrm spolupracovat nechce a. Už vůbec se dělit o jejich novou platformu E-GMP pro elektromobily.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button