Novinky

Nadvláda Apple Music končí. V iOS 14.5 si nově budete moct vybrat jinou výchozí audio streamovácí službu

Minulý týden Apple vydal beta verzi iOS 14.5 ve které je rovnou několik velmi zajímavých novinek. Vylepšení ochrany osobních údajů, odemknutí iPhonu i s rouškou, 5G v Dual SIM, podpora pro ovladače DualSense a Xbox Wireless. Beta verzi si mohou vyzkoušet jak vývojáři tak veřejnost. V iOS 14.5 se ale nachází další velmi zajímavá funkce. Nově si totiž můžete nastavit výchozí audio streamovácí platformu.

Novou funkci poprvé spatřili fanoušci Applu na sociální síti Reddit. Když poprvé po aktualizaci oslovíte Siri a řeknete jí, aby vám přehrála skladbu, hlasová asistentka se vás zeptá, jakou aplikaci byste chtěli využít. Siri si vaše rozhodnutí zapamatuje a kdykoliv v budoucnosti řeknete příkaz o přehrání hudby, vámi vybraná skladba se přehraje onou aplikací. Tímto Apple konečně umožnil podporu pro aplikace třetích stran. Podobný krok se objevil v iOS 14, kde si můžete vybrat jiný výchozí prohlížeč a mailového klienta. 

Zdroj: Macrumors

Mnoho uživatelů, kteří tuto novinku zkoušeli, hlásí, že momentálně tato funkce funguje jen na některé fráze, ale věřím, že v dalších beta verzích Apple tuto funkci vyladí do stabilní podoby. Beta verze iOS 14.5 je zatím jednou z největších aktualizaci od představení iOS 14. 

Novinku jednoznačně ocení uživatelé aplikací jako Spotify, Tidal, YouTube Music a dalších streamovacích platforem. A co vy? Líbí se vám nově přidaná funkce? Dejte nám vědět v diskuzi. 

Zdroj
Macrumors
Štítky

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close