Novinky

Apple vydal první vývojářskou beta verzi iOS 14.5: nyní můžete svůj iPhone odemykat pomocí Apple Watch

S aktualizacemi operačních systémů se letos roztrhl pytel. iOS a iPadOS již oficiálně získali své čtvrté větší aktualizace. Není tomu ani týden, co Apple vydal iOS a iPadOS 14.4. Dnes byly vypuštěny první beta verze nových systémů a musím říci, že přináší poměrně zajímavé novinky.

iPhone 12 Pro Max recenze
Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

Než začneme, rád bych podotkl, že vřele nedoporučuji stahovat beta verze systémů na vaše primární zařízení. Sám jsem několikrát neodolal a nejnovější iOS do telefonu nainstaloval a přiznávám, že to nebyla zrovna výhra. Během psaní tohoto článku (1.2.2021) jsou navíc vydány pouze vývojářské verze, ke kterým by jste správně měli mít zaplacený vývojářský profil.

Vaše soukromí je na prvním místě

Do nového systému byla, mimo jiné, zahrnuta nová funkce ochrany osobních údajů. Tato funkce spočívá v tom, že od uživatele vyžaduje, aby aplikace před sledováním v jiných aplikacích a na webech vyžadovaly od uživatelů povolení. V nastavení systému budou uživatelé také moci zjistit, které aplikace již v minulosti požadovaly oprávnění ke sledování.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Například při otevření aplikace Facebook se zobrazí vyskakovací okno s oznámením, že vás Facebook chce sledovat v jiných aplikacích a na webech. K dispozici budou dvě možnosti, ze kterých si můžete vybrat: „Požadovat, aby aplikace nesledovala“ nebo „Povolit“. 

Rouška na obličeji se začala přátelit s Face ID

Po aktualizaci vašich Apple Watch na watchOS 7.4 a iPhonu na verzi iOS 14.5 se v Nastavení > Face ID a kód objeví nová funkce, která vám umožní odemknout váš iPhone vybavený Face ID s rouškou na obličeji bez nutnosti zadávání kódu. 

Zdroj: https://9to5mac.com/

Nutností jsou již zmiňované verze systémů a zapnutý zamykací kód na Apple Watch, nutnost mít hodinky odemčené a na zápěstí.. V praxi to funguje tak, že Face ID vašeho iPhonu rozpozná, že máte na obličeji roušku a protože v blízkosti iPhone nalezne odemčené vaše Apple Watch, které jsou logicky na vašem zápěstí, dovolí vám iPhone odemknout. 

Je důležité podotknout, že odemykání iPhonu pomocí Apple Watch je limitováno pouze na odemknutí iPhonu. Tato funkce nebude fungovat, pokud telefon nedokáže rozpoznat zda máte na obličeji roušku a nebude fungovat ani například u Apple Pay, nebo automatického vyplňování hesel v Safari.

Ultrarychlý bezdrát už i v Dual SIM

Velice příjemnou novinkou, kterou ocení majitelé letošních novinek iPhone 12 a iPhone 12 Pro (Max), je podpora 5G připojení během použití Dual SIM – spojení fyzické SIM karty a eSIM. Já osobně se na tuto novinku maximálně těším, protože bez Dual SIM bohužel fungovat nemohu a tím pádem jsem 5G ještě neměl možnost vyzkoušet.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Ruslan Botsyurko)

Next-gen hráči jásejte

Další novinkou, kterou jisto jistě ocení majitelé nových herních konzolí je podpora herního ovladače DualSense od PlayStation 5 a Xbox Wireless Controller. Mimochodem PS5 již měsíc velmi poctivě testuji a můžete se již brzy těšit na jeho recenzi. 🙂

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button