Novinky

Apple nadále jedná s automobilkou Hyundai, výrobu Apple Car dostane na starosti Kia

Nyní je ten nejlepší čas začít šetřit na auto od Applu.

První zvěsti o tom, že Hyundai jedná se společností Apple o vývoji Apple Car, se objevily minulý týden, o čemž jsme vás informovali v tomto článku. Nově se však objevily další podrobnosti, které dávají celé situaci mnohem jasnější obrysy.

Podle aktuálních informací to totiž vypadá, že jednání mezi oběma firmami i nadále probíhá. Dle zahraničních zdrojů se Apple a Hyundai přesunuli k domlouváním přesnějších podmínek jejich partnerství. Jasno má být nejpozději do konce letošního března, což nepřímo naznačuje, že dohoda je doslova na spadnutí.

Podstatné na celé věci je ovšem to, že výrobu Apple Car nebude zajišťovat Hyundai nýbrž jeho dceřiná společnost Kia Motors. Původně se měl elektromobil s logem Applu vyrábět v závodech na území Gruzie, které vlastní skupina Hyundai Motor Group. Nakonec se však obě strany rozhodli diskutovat nad možností výroby v americkém státě Georgia, kde má Kia vlastní výrobní linky. Ačkoli neznáme důvod této změny, není těžké si domyslet, že šlo o požadavek Applu, který chce mít nad kompletací elektromobilu maximální kontrolu.

Hyundai je v jednání velmi opatrný

V zákulisí se také hovoří o tom, proč se vedení Hyundai rozhodlo předat projekt Apple Car na bedra automobilky Kia. Hyundai se totiž nechce dostat do pozice OEM výrobce Applu a svou pozornost hodlá nadále směřovat vlastním směrem. Zpráva pak končí tím, že Hyundai je stále velmi opatrný a každý krok velmi pečlivě promýšlí.

Zdroj: Hyundai

Původní myšlenka Applu stavěla na tom, že vlastní elektromobil bude mít čistě ve svém režii. Po rozjetí projektu nesoucí název Titan však však v Cupertinu velmi rychle přišli na to, že takový počin by vyžadoval extrémní náklady na vývoj a technologie. Navázání partnerství s již fungující automobilkou dává mnohem větší smysl. Nejen že tím Apple urychlí samotný vývoj finálního elektromobilu, ale navíc tím ušetří značné množství prostředků, které může investovat do jiných oblastí.

Komentář: Auto od Applu může zavařit Tesle a od základů změnit celý automobilový průmysl

Pokud vše půjde dle nastavených plánů, Apple Car se začne vyrábět v horizontu následujících čtyř let, přičemž oficiální debut je predikován nejpozději v roce 2027. To je poměrně dost dlouhá doba, ovšem Apple Car jistě nebude levnou záležitostí, takže fanoušci značky mají alespoň dostatek času na to, aby poctivě vykrmili svá prasátka.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button