Recenze

Recenze Rocketbook Everlast: poslední papírový zápisník, který si pořídíte

Rocketbook Everlast je nekonečně znovupoužitelný zápisník, který spojuje dva odlišné světy zapisování poznámek. Znám jedince, kteří nedají dopustit na tužku s papírem a poznámky ze školy, nebo pracovních schůzek si zapisují pouze tímto způsobem. Ale v mém IT okolí jsou samozřejmě i lidé, kteří na všechno používají počítač a své poznámky mají stále všude online. Obě tyto varianty mají své klady i zápory. Společně se podíváme na řešení, které kombinuje oba tyto světy.

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

První pohled: Zasadili jste strom

V balení naleznete samotný zápisník, pero Pilot FriXion, hadřík na mazání textu a certifikát, kterým vám firma Rocketbook sděluje, že koupí zápisníku za vás zasadí jeden strom někde, kde je nejpotřebnější. Nebojte, vy do lesa s rýčem běhat nemusíte. O všechno se postará Rocketbook. Za každý prodaný zápisník pošle vybrané organizaci příspěvek na zasazení stromu. Koupí jakéhokoli zápisníku Rocketbook přispějete k tomu, aby naše planeta byla o něco zelenější.

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

Všechny zápisníky od Rocketbook jsou vyrobené tak, že vám vydrží několik let, ne-li celý život. Konkrétně se jedná o 32 stránkový zápisník s kroužkovou vazbou. Papír je velice jemný a společně s perem Pilot FriXion tvoří kouzelnou dvojici. Jejich hlavním benefitem je fakt, že vlhkým hadříkem můžete setřít obsah zápisníku, osušit a psát dál – a dál a dál. Už napořád.

Jak to funguje? Chytrá aplikace v hlavní roli

Ze začátku je pro vás Rocketbook zcela normální sešit na poznámky, náčrty, nákupní seznam, nebo cokoli jiného. Samozřejmostí je zachování jedinečného pocitu ze psaní perem na obyčejný papír. Co už je na obyčejném papíru trochu složitější, je moment, kdy se například přepíšete. Musíte slovo škrtnout a poznámky už nevypadají tak urovnaně. I na to v Rocketbooku mysleli. Vezměte hadřík, lehce navlhčete a špatně napsané slovo jednoduše smažte. Papír osušte suchou stranou hadříku a můžete psát dál. 

Teď přejděme k tomu největšímu kouzlu. Do svého chytrého telefonu nebo tabletu si nainstalujete aplikaci Rocketbook. Aplikace je dostupná jak v App Store tak i v Google Play. Pomocí aplikace pak můžete svůj zápisník propojit s populárními cloudovými službami. Na spodní straně papíru se nachází několik symbolů, “pod” které si můžete v aplikaci přiřadit právě jednotlivé cloudové služby, nebo dokonce zaslání souboru přímo na email. Stačí si na papíru jednu vybrat a aplikace do ní nahraje soubor.

Pak už jen stačí v aplikaci kliknout na tlačítko skenování a ofotit stránky, které chcete přenést do digitální podoby. 

Do lavice, do kanceláře, kamkoli pro kohokoli

Využití zápisníku je opravdu široké. Nezáleží na tom, jestli studujete, nebo vedete korporát. Pokud si zápisky rádi tvoříte “po staru”, ale zajímáte se i o technologie, Rocketbook bude ideálním společníkem během každého vašeho dne. Stále se jedná pouze o lehoučký a skladný sešit. V tom je jeho síla. Ne každý jedinec chce s sebou každý den tahat tablet nebo počítač. O mnohdy velmi finančně náročnou elektroniku se musíte starat. Nabíjet, hlídat aby nám ji nikdo neukradl. Tužka a papír se vám pravděpodobně nevybije uprostřed jednání, nebo přednášky. 

Vzhledem k tomu, že Rocketbook nabízí mnoho variant v několika barvách a velikostech svých zápisníků z budoucnosti, rozhodně si vybere i ten nejnáročnější uživatel. Dále nabízí i různé doplňky v podobě desek na přenášení apod.

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

Závěr

Řekl bych, že digitální nekonečně znovupoužitelný zápisník od Rocketbook je rozhodně zajímavým produktem, který spojuje dva odlišné světy stylu zápisu poznámek. Doporučil bych ho jedincům, kteří si potrpí na zapisování si pomocí klasického pera, ale chtějí své myšlenky uchovávat přehledně v online světě, kde si je můžete velmi přehledně urovnat a setřídit. 

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

Rozhodně může pro někoho být pohodlnější brát sebou sešit a pero, než tablet se stylusem za 50.000,- Kč. Veškeré poznámky si pak v pohodlí domova můžete naskenovat do elektronické podoby a dále s nimi pracovat v online prostředí. Já osobně si oblíbil zápisník Everlast ve velikosti A5 a modré barvě. U nás se dá zápisník pořídit od necelých tisíc korun na webu českého distributora.

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Jakákoliv další překážka na rutinní cestě k výsledku (digitalizacie, přenos..) znamená ztrátu času, nechuť a zdroj problémů potenciálních i skutečných. Takže podle mě nesmysl. Nejhorší je, že trend zesložiťování následovanou neschopností dodat bezchybnou službu nyní prosazuje i duhové vedení samotného applu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button