Novinky

Vaše nová emailová adresa icloud.com

Věděli jste, že Apple začal svým uživatelům přidělovat nové emailové adresy @icloud.com? Apple na svých stránkách zveřejnil dokument týkající se právě tohoto přechodu na icloud.com. Nemusíte mít, ale žádný strach. Ať už používáte @mac.com nebo @me.com adresa vám zůstane a budete moci přijímat i odesílat emaily z těchto účtů, pouze vám přibyde další emailová adresa.

S vaší novou emailovou adresou se budete moci přihlásit k iCloud a dalším službám Apple. Pokud ještě nevidíte v nabídce vaši novou emailovou adresu nemusíte mít strach. Apple říká, že to může trvat několik týdnů a každý uživatel bude vyrozuměn emailem jakmile mu bude nová adresa přidělena.

Překlad dokumentu od Apple:

Již používám iCloud. Dostanu také adresu @icloud.com?

Ano. Pro všechny stávající uživatele Apple vyhradil adresu @icloud.com. Obdržíte @icloud.com pro každý @me.com nebo @mac.com účet a pro každý alias, který máte zřízený u svého účtu. Například pokud máte emailovou adresu jannovak@me.com, budete mít nově také jannovak@icloud.com.

Kdy obdržím svou novou adresu?

Bude trvat několik týdnů než vám Apple poskytne přístup k vaší nové emailové adrese @icloud.com. Až bude proces kompletní budete upozorněni emailem.

Mohu si ponechat emailovou adresu @me.com nebo @mac.com?

Ano, můžete pokračovat v používání vaší současné adresy @me.com nebo @mac.com jak dlouho budete chtít.

Jak mohu začít odesílat emaily z mé nové adresy @icloud.com?

Jakmile získáte přístup ke své emailové adrese @icloud.com, můžete začít odesílat emaily pomocí následujících kroků:

  1. Začněte psát nový email.
  2. Klikněte nebo klepněte na políčko: Od
  3. Ze seznamu dostupných emailových adres vyberte @icloud.com

Pokud chcete používat @icloud.com jako vaši výchozí emailovou adresu postupujte podle následujících kroků:

V iOS6

  • Přejděte do Nastavení – iCloud – Účet (váš účet) – Mail
  • Klepněte na vaši emailovou adresu a na obrazovce, která se otevře vyberte adresu @icloud.com, kterou chcete použít

V OS X 10.7.2 a pozdější

  • V menu klikněte na Předvolby… – Příprava. Z menu Nové zprávy odesílat z účtu: vyberte vaši novou emailovou adresu @icloud.com.

Na iCloud.com

  • Klikněte na ikonu ozubeného kola v pravém horním rohu a vyberte Preferences. V horním menu klikněte na Composing a z rozbalovacího menu u Set a default address: vyberte vaši novou emailovou adresu @icloud.com

V aplikaci Outlook

  • V Outlook 2007: Klikněte na Tools – Account Settings – Email, vyberte vaši novou emailovou adresu @icloud.com z nabídky a klikněte na Set as default.
  • V Outlook 2010: Klikněte na File – Info – Account Settings – Email, vyberte vaši novou emailovou adresu @icloud.com z nabídky a klikněte na Set as default.

Budu stále přijímat zprávy odeslané na mé staré adresy @me.com nebo @mac.com pokud začnu používat moji novou adresu @icloud.com pro odesílání emailů?

Ano, bez ohledu na to, z jaké adresy budete emailové zprávy odesílat, budete stále přijímat zprávy odeslané na jakoukoliv icloud adresu.

Mohu se přihlásit do iCloud nebo dalších služeb Apple s novou emailovou adresou @icloud.com?

Ano. Můžete použít vaši novou adresu @icloud.com pro přihlášení do iCloud, obchodu iTunes a dalších služeb, které požadují Apple ID. Poznámka: Pro přihlášení do těchto služeb nemůžete použít vaše emailové aliasy.

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button