Novinky

Tim Cook je podle časopisu Fortune pátým nejlepším lídrem světa

Prestižní americký časopis Fortune každoročně zveřejňuje žebříček nejlepších lídrů světa. V době, kdy světovému byznysu vládnou technologické firmy tak není přílišným překvapením, že hned několik míst v první desítce obsadili vedle světových státníků také někteří vrcholoví manažeři. Fanoušky společnosti s nakousnutým jablkem ve znaku také jistě potěší, že generální ředitel Applu obsadil v tomto respektovaném žebříčku pátou příčku. Tu si zasloužil mimo jiné také za urputnou obranu osobních dat svých zákazníků během soudního sporu mezi Apple a FBI. Snímek obrazovky 2016-03-29 v 22.18.21

Úplně první místo však připadlo jinému šéfovi technologického gigantu. Nejlepším lídrem je totiž podle časopisu Fortune CEO společnosti Amazon Jeff Bezos, který své podnikání rozšířil takovým způsobem, že v dnešních dnech se jeho společnosti kromě maloobchodního prodeje věnují například také vlastnímu vesmírnému programu. Druhé místo poté náleží německé kancléřce Angele Merkelové, která je považována za faktického lídra Evropy. Za zmínku stojí například také čtvrté místo, které získal papež František.

Zajímavé je také přitomnost hvězd světového showbyznysu. Hned za Timem Cookem se tak umístil zpěvák John Legend, který je znám svou filantropickou a osvětovou činností, v rámci které objíždí s přednáškami americké školy a věznice. Aktivita v podobné oblasti přinesla také čtrnácté místo pro frontmana Irských U2. Také Bono je totiž známý pro svůj boj proti ničení životního prostředí a chudobě v zemích třetího světa.

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Otázka je co znamená nejlepší lídr… Podle tohohle žebříčku bych to spíš bral jako nejvlivnější, to by asi sedělo. Ale podle druhýho místa by tam mohli dát klidně i Hitlera, ten taky dokázal pohnojit celou Evropu a přilehlé obce. 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button