Novinky

Technologický svět se otřásl v základech. Největší veletrh mobilní elektroniky MWC byl oficiálně zrušen

Mobilní světový kongres MWC 2020 byl oficiálně zrušen z důvodu obav spojených s nákazou koronavirem. Zprvu se hovořilo o tom, že finální rozhodnutí padne tento pátek, nicméně rada pořádající asociace GSMA přišla s rozhodnutím již během středečního večera.

Mračna nad letošním ročníkem MWC 2020 se začala stahovat již před několika týdny, kdy se objevily první zmínky o zrušení účasti klíčových vystavovatelů. Obavy vyjádřily společnosti jako Sony, Facebook, Intel, ZTE a mnoho dalších firem, které nechtěly riskovat zdraví svých zaměstnanců a vůbec všech návštěvníků.

Mobile World Congress patří společně s veletrhem CES mezi nejzásadnější události, které ovlivňují podobu technologického světa. Každoročně se zde objeví několik tisícovek vystavovatelů a stovky tisíc návštěvníků z řad novinářů, blogerů a široké veřejnosti.

Ačkoli to bude pro Barcelonu a GSMA znamenat značnou finanční ztrátu, zdravotní rizika byla příliš vysoká, aby je kdokoli z pořadatelů ignoroval. Zrušení letošního MWC se však neobejde bez následků a jistě to bude mít negativní vliv na mnoho technologických oblastí.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close