AktualityiOSNovinkyWatch

Studie poukázaly na největší nedostatky Apple Watch

Majitelé Apple Watch provedou v průměru 60 až 80 interakcí denně. Většinu pohledů však tvoří pouhá kontrola úvodní obrazovky s doplňkovými daty. Naopak sporadicky hodinky slouží ke čtení e-mailové komunikace. To jsou závěry dvou studií, které se zaměřovaly na uživatele Apple Watch. Sledovaná skupina čítala na 1450 respondentů, jejichž chování bylo zaznamenáno do několika grafů.

watch

K poměrně zajímavým výsledkům dospěla Stockholmská univerzita, která se rozhodla pro sledování několika desítek subjektů za pomoci kamer. Jako nejčetnější interakce se ukázala kontrola času a příchozích notifikací. Zhruba 11 % času patřilo měření fyzických aktivit a 2 % hlasové asistentce Siri. Daleko zajímavějším se ovšem jeví čas potřebný k vykonání jednotlivých úkonů. Uživatelům nejdéle trvá ovládání aplikace Mapy, jenž v průměru zabere 46 vteřin a hledání konkrétní aplikace v hlavní nabídce. To poukazuje na prostor k vylepšení uživatelského rozhraní, které by mohlo dorazit v některé z dalších aktualizací systému.

stockholm

Studie od agentury Wristly v podstatě potvrdila podobné chování a jako bonus přidala otázku, zda uživatelé Apple Watch plánují snížit frekvenci používání hodinek v zimních měsících. Překvapivě pětina dotazovaných uvedla, že hodlá hodinky v chladném období používat méně či dokonce vůbec.

winter

Obě studie naznačují, že chytré hodinky jsou postradatelným druhem zařízení. Jeho doplňkový charakter je tudíž nepopiratelný. Ačkoliv se výrobci snaží sebevíc, z aktuální generace Apple Watch a jejích konkurentů se masová záležitost nikdy nestane. Tím se zároveň dostáváme k faktu, že Apple doposud nezveřejnil prodejní výsledky, které jednoznačně nedosáhly kýžené mety. Zvrat do celé situace může vnést pouze druhá generace, jejíž debut je údajně naplánován v průběhu příštího roku.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button