Tipy a triky

Jak ve watchOS 10 povolit snadné přepínání ciferníků přejetím prstu po displeji

S příchodem watchOS 10 se do Apple Watch dostala řada nových funkcí a zajímavých vylepšení. Změnil se také způsob ovládání – například boční tlačítko dostalo roli pro vyvolání panelu nástrojů, v seznamu aplikací se listuje pouze vertikálně a zásadní proměnou prošla většina systémových aplikací. Pokud mám být upřímný, tak s podobou nejnovějšího watchOS jsem byl od začátku nadmíru spokojen. Tedy až na jednu věc. Na mysli mám přepínání ciferníků, které bylo dříve možné jednoduchým přejetím prstu z levé či pravé strany. Tato možnost však s příchodem watchOS 10 zmizela. Pokud jste tedy chtěli změnit ciferník, museli jste to udělat komplikovanější cestou a podržet prst na displeji, počkat až se vyvolá nabídka dostupných vzhledů a z nich teprve vybírat.

To mi přišlo krajně nepraktické, jelikož jsem byl zvyklý, že v určitých momentech si rychle přepnu na jiný ciferník, který bude například korespondovat se sportovní aktivitou či prací. Zřejmě jsem však nebyl jediný, kdo tuto funkci používal stejným způsobem, jelikož s čerstvou aktualizací watchOS 10.2 se tato možnost vrací.

Pokud o tomto staronovém vylepšení slyšíte poprvé, tak je důležité ještě zmínit, že v nativním stavu není aktivní a musíte si ho ručně zapnout.

Jak ve watchOS 10 zapnout snadné přepínání ciferníků

  1. Přejděte do nastavení na Apple Watch
  2. V seznamu vyberte sekci hoiny
  3. Zapněte funkci “Změna ciferníku přejetím“

Nyní můžete přepínat mezi ciferníky tak, jak jste byli zvyklí před aktualizací na watchOS 10. V praxi stačí přejet prstem po displeji z pravé či levé strany, což minimálně z mého pohledu představuje ten nejefektivnější způsob, jak si operativně měnit ciferníky podle aktuální potřeby.

Co říkáte na to, že se Apple vrátil ke staršímu způsobu ovládání? Udělal vám tím, stejně jako mě, radost, nebo jste si ani nevšimli, že se něco změnilo? Dejte mi vědět v diskuzi. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button