Novinky

Tohle je pravděpodobně ten nejvzácnější řemínek pro Apple Watch, jaký kdy Apple vyrobil

Když byste se mě zeptali na nejvýraznější osoby spojené se společností Apple, tak krom Steva Jobse bych okamžitě jmenoval dnes již bývalého šéfdesignéra Jonyho Iva. Ačkoli jeho jméno v minulosti vyvolávalo řadu kontroverzí, nedá se mu ani v nejmenším upřít, že měl naprosto zásadní vliv vývoj celé značky.

Byl to právě Jony Ive, z jehož mysli vzešly dnes již ikonické designy produktů, jako je například iPod Touch, iMac G4, iPad, MacBook Air a řada dalších. Pokud se alespoň trochu orientujete v historii Applu, tak nejspíš moc dobře víte, že hned po Jobsovi to byl Ive, který v řadě ohledů určoval, jakým směrem se bude firma po řadu let ubírat.

Není tedy divu, že Ive měl uvnitř firmy výsadní pozici a vše s ním spojené mělo jedinečnou auru. Možná z toho důvodu se tým kolem Apple Watch rozhodl vyrobit speciální řemínek s rafinovaně ukrytým věnováním. Fotografie tohoto, zřejmě nejvzácnějšího, řemínku pro Apple Watch se nedávno objevily na sociální síti X (dříve Twitter), kde je publikoval uživatel vystupující pod přezdívkou Stella-Fudge.

Věnování k narozeninám

A co je na řemínku tak unikátního? V prvé řadě se jedná o jeden z pouhých deseti vyrobených kusů, přičemž ve zbylých devíti případech šlo o prototypy. Finální verze řemínku má bílou barvu (cloud white) a je doplněna o keramickou sponu s gravírováním na vnitřní straně. Personalisovaný monogram “J50“ odkazoval na Jonyho padesáté narozeniny, ke kterým v únoru 2017 dostal keramické Apple Watch Series 2 právě s tímto jedinečným páskem.

Jony Ive opustil společnost Apple v červnu 2019 a nyní vede nezávislou designérskou firmu LoveFrom.

Sportovní řemínky byly dostupné od uvedení první generace Apple Watch v roce 2014, ovšem jen pár modelů má na zapínacím kolíčku gravírování. Tímto nenápadným detailem se můžou pyšnit pásky Hermès a Black Unity.

Řada Apple Watch Series 2 byla první, která nabídla možnost vybrat si edici s keramickým pouzdrem. Na to navázala i další generace Apple Watch Series 3, v případě Series 4 nastala pauza, kterou ukončil model Apple Watch Series 5. Pátá generace hodinek byla zároveň tou poslední, kdy Apple nabízel keramickou variantu hodinek. 

S oblibou rád tvrdím, že vnímání designu je subjektivní disciplínou, ale troufám si tvrdit, že Apple Watch s keramickým pouzdrem v bílé barvě byly ty nejhezčí chytré hodinky, které jsme si mohli kdy koupit.

Souhlasíte se mnou, nebo se vám zamlouvají více současné modely s titanovou konstrukcí? Dejte mi vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button