Novinky

Jednou to přijít muselo. Příští generace Apple Watch už nebude kompatibilní se stávajícími řemínky

Již delší dobu se šíří zvěsti o tom, že příští generace Apple Watch dorazí se zásadními změnami v oblasti designu. Proměna má být natolik klíčová, že inženýři Applu museli přepracovat celý systém pro uchycení řemínků. A to znamená jediné – všechny stávající řemínky pro Apple Watch nebudou s novou generací hodinek kompatibilní.

Přestože jde o spekulace, které staví zejména na několika zdrojích publikovaných na sociálních sítích, jejich autoři však mají historicky solidní úspěšnost. Jedním z nich je uživatel vystupující pod přezdívkou Kosutami, který například v minulosti s předstihem sdílel podrobnosti o přechodu společnosti Apple z koženého na FineWoven příslušenství.

Apple se údajně rozhodl přezkoumat nové možnosti z důvodu, že současný systém pro připevnění řemínků zabírá „značné množství“ na pouzdru Apple Watch. Podle inženýrů by tento prostor mohl být lépe využit například pro osazení větším akumulátorem či jinými komponenty.

Apple Watch na dámské ruce
foto: Richard Streit

To je dobrá zpráva pro budoucí uživatele, ale zároveň ne tak dobrá pro majitele pečlivě budovaných sbírek řemínků pro Apple Watch. Na druhou stranu je až s podivem, že Apple udržel mechanismus od první generace hodinek, které se objevily v roce 2015. Apple dokonce zachoval kompatibilitu i přesto, že během let došlo k několika designovým změnám včetně uvedení varianty Apple Watch Ultra. 

O novém systému zatím víme pouze to, že bude využívat magnety. Další zvěsti hovoří o tom, že změny se dotknou všech Apple Watch uvedených v roce 2024. To by mohlo znamenat, že kromě výročních Apple Watch X přijde řeč také na další iteraci populárních Apple Watch Ultra 3. generace. 

Co si myslíte o tom, že Apple příští rok představí Apple Watch, jejichž řemínky už nebudou zpětně kompatibilní se staršími verzemi? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button